Czwartek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 1172
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Drogi w mieście – tir blokuje Stęczyńskiego

Środa, 15 grudnia 2010, 15:07
Aktualizacja: 15:11
Autor: KO
Świdnica: Drogi w mieście – tir blokuje Stęczyńskiego
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dziś udało się utrzymać przejezdność wszystkich głównych dróg w Świdnicy. Na zlecenie magistratu drogowcy sukcesywnie będą odśnieżać również jezdnie nie objęte zimowym utrzymaniem, tam gdzie są najtrudniejsze warunki m. in. na os. Zarzecze, Kolonia, w rejonie ul. Stanisława Staszica, Józefa Lompy, Sadowej, Łąkowej. Od Internauty właśnie otrzymaliśmy wiadomość, że tir zablokował ul. Stęczyńskiego. Czeka on na piaskarkę, bo nie może po śliskiej nawierzchni podjechać pod górę.

W mieście pracują pługosolarki i pługi. Od wczesnych godzin porannych prowadzona jest również akcja odśnieżania chodników, a także przejść dla pieszych. Miejskie służby drogowe przygotowują się do nocnych mrozów – temperatura może spaść nawet do -20 stopni – dlatego rozsypują mieszankę, która ma uszorstnić jezdnie. Jeśli pozwoli temperatura, kontynuowana będzie akcja wywożenia śniegu ze ścisłego centrum Świdnicy.

W mieście nie pracują koparki, które przez ostatnie tygodnie zgarniały śniegi i usypywały go w pryzmy. Ze względu na ogromne problemy na trasach krajowych, wojewódzkich i powiatowych, zewnętrzni usługodawcy walczą o przejezdność dróg w tamtych rejonach - Raport z dróg w powiecie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group