Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 580
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Drogi w Świdnicy w rękach województwa

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 30 listopada 2010, 20:40
Aktualizacja: Środa, 1 grudnia 2010, 7:56
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Uściślijmy: drogi wojewódzkie. Od jutra to służby wynajęte przez władze Dolnego Śląska zajmą się zimowym utrzymaniem drogi nr 379 (ul. Wałbrzyska, pl. Grunwaldzki, al. Niepodległości) i nr 382 (ul. Sikorskiego, ul. Łączna, ul. Wrocławska, ul. Westerplatte). Jak im pójdzie? Zobaczymy...

Miasto jeszcze latem zerwało porozumienie z województwem. Poszło oczywiście o pieniądze. Wcześniej to służby miejskie dbały o szosy wojewódzkie, które w Świdnicy mają długość 7,4 km. To może niewiele, ale są to bardzo ważne dla ruchu drogi. Od 1 grudnia miasto nie będzie już utrzymywało dróg wojewódzkich. - Dlatego skupimy się na miejskich stu pięćdziesięciu ulicach – mówi Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

– Zarząd województwa przejmuje odpowiedzialność za zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich w Świdnicy dokładnie w nocy z wtorku na środę – uściśla Maciej Gleba, dyrektor departamentu komunikacji UM. - Mamy nadzieję, że współpraca z firmą, która zajmie się odśnieżaniem zostanie zorganizowana dobrze i uda się uniknąć jeżdżenia po sól czy piasek do oddziałów wojewódzki służb drogowych, które znajdują się poza naszym miastem.

A konkretnie będzie to współpraca z dwoma firmami. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei ogłosiła przetarg na zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich w Świdnicy do połowy kwietnia. Wygrały: Farma Miejska Maciej Karpiński ze Świdnicy i Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Produkcyjne Transport Drogowy Roman Szewczuk z Głuszycy. Każde z przedsiębiorstw musi zapewnić całodobową pracę auta, solarki i pługa średniego.

Zimowym odśnieżaniem dróg miejskich i chodników do 2011 r. zajmuje się też Farma Miejska. Zgodnie z umową w pierwszej kolejności odśnieżane są drogi, którymi kursuje komunikacja miejska, prowadzony jest ruch tranzytowy oraz miejsca najbardziej niebezpieczne. Następne w kolejności są ulice o mniejszym natężeniu ruchu.

W mieście trwa akcja zima. Dziś do pracy – poza działającymi wcześniej pługosolarkami, pługopiaskarką i pługami – ruszyły również koparki. Drogowcy mają zająć się również terenami nieobjętymi zimowym utrzymaniem m.in. na osiedlach domów jednorodzinnych. Po południu rozpoczęły się prace w rejonie m. in. ul. Sadowej, Łąkowej, Gajowej, Nasypowej, Ignacego Paderewskiego. Do wieczora zwały śniegu odgarniano w rejonie osiedla Słonecznego (m.in. ul. Działkowa, Agrestowa, Malinowa) oraz na terenie Koloni (m.in. ul. Józefa Kraszewskiego, Wileńska, Lwowska). – Śnieg jest układany w pryzmy, odśnieżane są również miejsca parkingowe – mówi Jarosław Markowski, kierownik referatu dróg w magistracie. - Do mieszkańców osiedla Zawiszów i osiedla Młodych będziemy docierać z informacją, by przestawiali swoje samochody i udostępniali miejsca parkingowe, byśmy mogli je oczyścić w środę.

Jutro od godz. 8.00 drogowcy rozpoczną pracę na osiedlu Zawiszów (m.in. ul. Księżnej Jadwigi, Władysława Łokietka, Galla Anonima, Henryka Brodatego i Jana Długosza). - Będą pracować w tym rejonie do skutku - zapewnia Stefan Augustyn. - Po południu przystąpią do prac na osiedlu Młodych (m.in. ul. Waleriana Wróblewskiego, kard. Stefana Wyszyńskiego, pl. Józefa Piłsudskiego i parking przy ul. gen. Ignacego Prądzyńskiego). W sumie zimowym utrzymaniem objęto dodatkowo kilkadziesiąt lokalizacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 30-11-2010 20:54
Szczygieł trzymam kciuki, jutro w nocy ma sypać, że ja p...lę!
~Ado 30-11-2010 21:29
A dziś leśna i świętojańska była przepieknie odśnieżona koparka odwaliła tam kawał dobrej roboty , walczyła ze 2 godz. W porównaniu do poprzendiego roku jest super
~ 30-11-2010 23:53
a może by tak ktoś osiedlem Zwierzynieckim się zainteresował ?
~ 1-12-2010 7:09
Zwierzyniecki a ile głosów dostał Wojciech?k ara musi być he he niech Gaszyński działa w końcu ze Wspólnoty startował a chyba tam mieszka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group