Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 524
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki/Wrocław: Drogi za długi

Piątek, 14 maja 2010, 17:47
Aktualizacja: Piątek, 28 maja 2010, 8:43
Autor: KO
powiat świdnicki/Wrocław: Drogi za długi
Fot. Wiktor Bąkiewicz
– Mieliśmy rację interpretując przepisy prawa – cieszy się Ryszard Wawryniewicz, świdnicki wicestarosta. Powiat wygrał przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym batalię w sprawie finansowania budowy dróg za pomocą fortfaitingu, czyli wykupu wierzytelności.

- Możemy przystąpić do pracy - mówi Wawryniewicz i dodaje: - Gdyby nie RIO już byłby przetarg i jesienią moglibyśmy remontować drogi.

Chodzi o projekt jedenastu samorządów, które wspólnie chciały wyremontować zniszczone szosy. Dzięki wspólnemu inwestowaniu i temu wykupowi wierzytelności byłoby taniej. Bo gdy planuje się duże remonty, można wynegocjować dużo lepsze ceny.

Jednak Regionalna Izba Obrachunkowa uchyliła uchwałę powiatu świdnickiego (podobnie jak gminy Jaworzyna Śląska i powiatu wrocławskiego). Według RIO sposób rozliczania długu za inwestycję jest niezgodny z europejskimi standardami rachunkowości. Sąd jednak wczoraj uznał zgodność z prawem tych uchwał.

- Musimy teraz wszystko zaczynać od początku – mówi wicestarosta Wawryniewicz. - Znów muszę zadzwonić do wójtów, burmistrzów i starostów i spytać, czy są wciąż zainteresowani.

Wspólnie remontować drogi chciały samorządy z naszego powiatu, ale też z powiatów: wrocławskiego ziemskiego, jaworskiego, średzkiego i kamiennogórskiego. Negatywna decyzja RIO wstrzymała prace o pół roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group