Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 563
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzień tych, którzy nauczają

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 14 października 2010, 7:14
Aktualizacja: 7:16
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dwieście trzydzieści siedem lat temu z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego, powstała Komisja Edukacji Narodowej. Dziś ta rocznica zostanie upamiętniona na uroczystościach organizowanych przez władze gmin i powiatu.

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem państwowym, które ustanowione zostało 27 kwietnia 1972 r. To okazja do nagradzania wyróżniających się dla edukacji osób. Dziś w samo południe pracowników świdnickiej oświaty nagrodzi w teatrze prezydent Wojciech Murdzek. O godz. 14.00 natomiast w sali konferencyjnej Urzędu Stanu Cywilnego spotkają się nauczyciele podlegli staroście.

Dolnośląski Kurator Oświaty Beata Pawłowicz wystosowała z okazji dzisiejszego święta następujący list:

„Z drobiazgów życiowych wykonywanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka”
/Kard. St. Wyszyński/

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy,
Pracownicy Szkół i Placówek Oświatowych
oraz Wszyscy, którym bliska jest dolnośląska oświata.

W Dniu Edukacji Narodowej składam Państwu wyrazy szacunku i podziękowania za pracę i zaangażowanie w rozwój dolnośląskiej oświaty. Państwa zaangażowanie i rzetelne wykonywanie obowiązków istotnie wpływają na rozwój i przyszłość młodych Dolnoślązaków. Dzięki Państwa wiedzy, umiejętnościom i serdeczności, jaką otaczacie dzieci i młodzież, stają się Oni wartościowymi ludźmi otwartymi na świat i drugiego człowieka.

O przyjęcie życzeń i podziękowań proszę wszystkich Pracowników szkół, bez których niemożliwa byłaby właściwa realizacja zadań edukacyjnych.

Z uznaniem odnoszę się także do wysiłku podejmowanego przez pracowników Jednostek Samorządów Terytorialnych, który procentuje rozkwitem naszych szkół i placówek. Z okazji DEN składam najserdeczniejsze życzenia satysfakcji z działań na rzecz wspólnego dzieła jakim jest oświata i wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności.

Wszystkim dziękuję za trud pięknej pracy i życzę nieustającej radości z efektów pracy, energii w dążeniu do wytyczonych celów, satysfakcji z sukcesów uczniów oraz wiele zdrowia i osobistego szczęścia.

Dolnośląski Kurator Oświaty
Beata Pawłowicz

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 14-10-2010 9:26
2 miesiace wakacji, 6 godzin pracy dziennie, wyrzywanie sie na nie swoich dzieciach !! praca marzenie a oni caly czas narzekaja
~tak 14-10-2010 9:31
dokładnie !!!!! i jecze beczą, że zamało zarabiają nieroby szkolne
~Olo 14-10-2010 10:09
Obys cudze dzieci uczyl - kto tego nie robil, nie wie, jak to trudne. Krytykowac latwo, zrozumiec trudniej
~ew 14-10-2010 12:29
praca marzenie? stres, odpowiedzialność, praca zabierana do domu (sprawdziany, prace domowe) i tony papierkowej roboty (plany, sprawozdania...), telefony od rodziców po nocach...to nie jest zajęcie, które się po 6 h zostawia w miejscu pracy! szacunek dla wszystkich nauczycieli w Ich Święto!
~ 14-10-2010 13:08
Skoro praca nauczyciela jest taka stresująca i wyczerpująca, to proponuje zmienić zawód...
~ 14-10-2010 15:21
Widzę, że tu wszyscy są znawcami wszystkiego. Czas pracy nauczyciela to nie tylko czas spędzony w szkole. To również praca w domu nad przygotowaniem się do zajęć, sprawdzanie zeszytów,prac i klasówek oraz masa dokumentacji do prowadzenia szczególnie jeśli jest się wychowawcą. To również wykorzystywanie do pracy prywatnego komputera z materiałami eksploatacyjnymi włącznie. Za energię zużytą w domu do tego o czym piszę oczywiście belfrowie płacą z własnej kieszeni. . Odp. do ostatniego komentarza. Bo ktoś musiał nauczyć Cię pisać (wyobraźni rozwinąć się nie udało-porażka pedagogiczna).
Femi 14-10-2010 15:46
Z mojej strony wielki pokłon w stronę nauczycieli, bo praca to trudna i jak już ktoś napisał odpowiedzialna, a matołki, które znów krytykują , niech wpierw pomyślą.................
~dziewczonka 14-10-2010 15:57
Drodzy nauczyciele wszystkiego dobrego w dniu Waszego święta, samych pogodnych dni oraz pokornych uczniów:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group