Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 486
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Dzień tych, którzy nauczają

Czwartek, 14 października 2010, 7:14
Aktualizacja: 7:16
Autor: KO
Świdnica: Dzień tych, którzy nauczają
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dwieście trzydzieści siedem lat temu z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego, powstała Komisja Edukacji Narodowej. Dziś ta rocznica zostanie upamiętniona na uroczystościach organizowanych przez władze gmin i powiatu.

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem państwowym, które ustanowione zostało 27 kwietnia 1972 r. To okazja do nagradzania wyróżniających się dla edukacji osób. Dziś w samo południe pracowników świdnickiej oświaty nagrodzi w teatrze prezydent Wojciech Murdzek. O godz. 14.00 natomiast w sali konferencyjnej Urzędu Stanu Cywilnego spotkają się nauczyciele podlegli staroście.

Dolnośląski Kurator Oświaty Beata Pawłowicz wystosowała z okazji dzisiejszego święta następujący list:

„Z drobiazgów życiowych wykonywanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka”
/Kard. St. Wyszyński/

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy,
Pracownicy Szkół i Placówek Oświatowych
oraz Wszyscy, którym bliska jest dolnośląska oświata.

W Dniu Edukacji Narodowej składam Państwu wyrazy szacunku i podziękowania za pracę i zaangażowanie w rozwój dolnośląskiej oświaty. Państwa zaangażowanie i rzetelne wykonywanie obowiązków istotnie wpływają na rozwój i przyszłość młodych Dolnoślązaków. Dzięki Państwa wiedzy, umiejętnościom i serdeczności, jaką otaczacie dzieci i młodzież, stają się Oni wartościowymi ludźmi otwartymi na świat i drugiego człowieka.

O przyjęcie życzeń i podziękowań proszę wszystkich Pracowników szkół, bez których niemożliwa byłaby właściwa realizacja zadań edukacyjnych.

Z uznaniem odnoszę się także do wysiłku podejmowanego przez pracowników Jednostek Samorządów Terytorialnych, który procentuje rozkwitem naszych szkół i placówek. Z okazji DEN składam najserdeczniejsze życzenia satysfakcji z działań na rzecz wspólnego dzieła jakim jest oświata i wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności.

Wszystkim dziękuję za trud pięknej pracy i życzę nieustającej radości z efektów pracy, energii w dążeniu do wytyczonych celów, satysfakcji z sukcesów uczniów oraz wiele zdrowia i osobistego szczęścia.

Dolnośląski Kurator Oświaty
Beata Pawłowicz

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group