Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Gmina Wałbrzych dostała pieniądze na remont ulicy Wysockiego i na termomodernizację obiektów szkolnych

Środa, 24 września 2014, 12:31
Aktualizacja: 13:32
Autor: PAW
Wałbrzych: Gmina Wałbrzych dostała pieniądze na remont ulicy Wysockiego i na termomodernizację obiektów szkolnych
Fot. red.
Dziś członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego – Jerzy Tutaj – poinformował, że Gmina Wałbrzych otrzyma 3 miliony złotych na termomodernizację placówek oświatowych oraz dostanie prawie 5 milionów złotych na zakończony już remont ulicy Wysockiego.

Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyznał Gminie Wałbrzych dotację na termomodernizacje Zespołu Szkół nr 5 przy ulicy Ogrodowej. Łącznie na termomodernizację obiektów szkolnych w Wałbrzychu, Zarząd przeznaczył dotację w wysokości 3 milionów zł. W tym przypadku przyznana przez Zarząd dotacja wynosi 930 tys. zł. Zakres robót obejmować będzie m.in. docieplenie powierzchni ścian zewnętrznych, stropu i stropodachu, wymianę stolarki okiennej, remont schodów, wykonanie instalacji centralnego ogrzewania z wymianą grzejników. Termin zakończenia robót planowany jest na grudzień bieżącego roku.

- Kolejna placówka oświatowa zostanie gruntownie wyremontowana z funduszy unijnych – mówi Jerzy Tutaj. – Większość inwestycji w Wałbrzychu realizowanych jest dzięki unijnemu wsparciu lub przy pomocy środków z budżetu województwa dolnośląskiego. Bardzo się cieszę, że kolejne pieniądze trafią do Wałbrzycha. Ta inwestycja obniży koszty utrzymania szkoły oraz poprawi bazę edukacyjną w mieście.

Jeśli mowa o termomodernizacji placówek oświatowych, to na wsparcie w tym zakresie może liczyć również Szkoła Sióstr Niepokalanek w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin.
- Obiekt sióstr na Sobięcinie jest systematycznie remontowany i wielka w tym zasługa samych sióstr, które prowadzą tę placówkę i bardzo dbają o jej wygląd i wizerunek – mówi prezydent Roman Szełemej. – Cieszymy się, że Zarząd przeznaczył środki finansowe na termomodernizację także tego obiektu, a my jako gmina również staramy się co roku przeznaczać środki finansowe na modernizację tej szkoły.

UMWD zadecydował też o dofinansowaniu modernizacji i przebudowy ulicy Wysockiego na odcinku od drogi krajowej nr 35 do ul. Antka Kochanka wraz ze skrzyżowaniem w celu umożliwienia wjazdu na teren Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia. Całkowita wartość tego projektu to ponad 6 milionów złotych, z czego blisko 5 milionów pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.
- Środki w ramach perspektywy finansowej na lata 2007-2013 praktycznie się już skończyły – mówi Jerzy Tutaj. – Należy się więc tym bardziej cieszyć, że na finiszu udało się pozyskać dla Wałbrzycha kolejnych kilka milionów złotych na inwestycję.

Radości z faktu dofinansowania tej inwestycji nie kryje również prezydent Szałemej.
- Nasz wniosek znajdował się na liście rezerwowej – mówi Szełemej. – Wykonaliśmy te prace ze środków własnych, ale dzięki dobrze przygotowanemu wnioskowi sporą sumę na to zadanie otrzymamy z UMWD. To wielka zasługa moich współpracowników, ale również Jerzego Tutaja, który nas wspiera w wielu inwestycjach i pomysłach. W naszym mieście było wiele zaniedbań i jeszcze wiele trzeba zmienić, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group