Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 950
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Integracja na poważnie i na wesoło

Czwartek, 3 czerwca 2010, 13:38
Aktualizacja: 13:40
Autor: KO
Świdnica: Integracja na poważnie i na wesoło
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Najpierw była msza święta, potem wspólne śpiewy, tańce (przed samym katedralnym ołtarzem) i wspólne pałaszowanie smakołyków. Trzysta osób wzięło udział w VII Diecezjalnym Dniu Osób Niepełnosprawnych.

Organizatorom szyki pokrzyżowała pogoda. Wczoraj lało, więc nie odbył się marsz z katedry do Szkoły Podstawowej nr 7, gdzie miał się odbyć festyn z grillem. Ale zabawa i tak była znakomita.

Do Świdnicy przyjechały grupy z Kłodzka, Wałbrzycha, Bielawy, Piławy Górnej, Polanicy-Zdroju, Nowej Rudy, Długopola-Zdroju, Nowego Siodła, Opolnicy, Ząbkowic Śląskich, Ludwikowic, Ścinawki Dolnej oraz z naszego powiatu. Były dzieci z SP nr 7 i Gimnazjum nr 5 przy ul. Jagiellońskiej, grupa integracyjna z SP nr 12, grupa integracyjna z SP nr 105, a także wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bystrzycy Górnej, uczniowie z SP nr 7 i Gimnazjum nr 3 w Strzegomiu, uczniowie z SP nr 7 i Gimnazjum nr 3 w Świebodzicach, młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych w Bystrzycy Dolnej i wychowankowie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie. Nie zabrakło świdnickiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym oraz Środowiskowego Domu Samopomocy, Domu Pomocy Społecznej Sióstr Szkolnych Notredame w Świebodzicach oraz Przedszkola Integracyjnego Słoneczko w Świdnicy.

Ponieważ wszyscy nie mogli na raz zmieścić się w sali parafii katedralnej na poczęstunku, grupy się zmieniały. A ci, którzy akurat nie korzystali z poczęstunku, śpiewali i tańczyli w katedrze.

- Kto śpiewa i tańczy, ten się dwa razy modli – uśmiechnęła się katechetka Genowefa Nowotarska, organizatorka spotkania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group