Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 925
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pietrzyków: Inwestycja drogowa w Pietrzykowie

Piątek, 5 grudnia 2014, 8:27
Aktualizacja: 12:15
Autor: red.
Pietrzyków: Inwestycja drogowa w Pietrzykowie
Fot. UG Dobromierz
Dzięki staraniom wójta gminy Dobromierz Jerzego Ulbina i pozyskaniem zewnętrznych środków finansowych, w tym roku w wielu sołectwach znacznej poprawie uległ stan dróg gminnych. Pod koniec listopada odbył się odbiór wyremontowanego odcinka drogi o długości około 650 metrów w miejscowości Pietrzyków.

Wykonanie robót budowlanych, mających na celu poprawę stanu technicznego jezdni, która została zniszczona w czasie intensywnych opadów deszczu w czerwcu 2013 r., objęło swoim zakresem następujące prace: wykonanie nawierzchni utwardzonej oraz warstwy wiążącej z betonu asfaltowego, wykonanie poboczy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, odmulenie i oczyszczenie wraz z wyprofilowaniem skarpy istniejącego rowu przydrożnego oraz wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego wraz z wzmocnieniem podłoża gruntowego stabilizacją cementem na odcinku korekty przebiegu jezdni.

Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł blisko 250 tys. zł., z czego 80 % (195 tys. zł) tej kwoty stanowi dotacja z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group