Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Inwestycje drogowe w powiecie świdnickim

Poniedziałek, 24 czerwca 2013, 10:47
Aktualizacja: 10:49
Autor: red.
powiat świdnicki: Inwestycje drogowe w powiecie świdnickim
Fot. użyczone
Sprzyjające warunki atmosferyczne spowodowały, że prace na drogach powiatowych ruszyły pełną parą. Powiat świdnicki realizuje kolejne zadanie wpisane do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych tzw. Schetynówek.

Aktualnie dobiega końca realizacja zadania inwestycyjnego związanego z przebudową drogi powiatowej nr 2922D Granica - Tomkowice. W ramach tej inwestycji ponad 1,5 km drogi zostanie poszerzone i wzmocnione, tak, aby mogły tą drogą poruszać się pojazdy o masie całkowitej do 40 t. Poszerzone i wzmocnione zostaną także pobocza. Na całym przebudowywanym odcinku drogi położona zostanie nowa nawierzchnia oraz oczyszczone przydrożne rowy. Zjazdy z drogi na grunty przyległe do drogi zostaną również przebudowane.

To kolejne zadanie to realizowane jest w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, wniosek złożony przez powiat świdnicki przeszedł pozytywna weryfikację, a jego wartość wynosi 1.718.168,78 zł. Dodać należy, że gmina Strzegom dofinansuje to zadanie w 48%. Wykonawcą robót jest firma BISEK - asfalt Michał Bisek z Kostomłotów. W dniu 8 czerwca ułożona została ostatnia warstwa nawierzchni bitumicznej tzw. warstwa ścieralna. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych całość prac powinna zakończyć się do dnia 25 czerwca.

- Cieszymy się, że pomimo napiętego budżetu udaje się nam realizować remonty i przebudowy dróg powiatowych. Cieszy także bardzo dobra współpraca w tym temacie z poszczególnymi gminami powiatu świdnickiego, w tym konkretnym przypadku z Gminą Strzegom – dodaje Sabina Cebula, Etatowy Członek Zarządu Powiatu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group