Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 577
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Inżynier przypilnuje łącznika

Sobota, 7 sierpnia 2010, 7:53
Aktualizacja: 7:54
Autor: KO
Świdnica: Inżynier przypilnuje łącznika
Fot. SP w Świdnicy
Budowa łącznika do A4 od przyszłego tygodnia będzie pod szczególnym nadzorem – po ponad trzech miesiącach powiatowi udało się w końcu wyłonić inżyniera kontraktu dla tej inwestycji. Wybór inżyniera kontraktu to wymóg przy tak dużych i finansowanych ze środków unijnych inwestycjach.

- Przetarg na inżyniera kontraktu ogłosiliśmy 20 kwietnia. Wpłynęły w sumie trzy oferty firm: Ecocentrum z Wrocławia z kwotą 1,9 mln zł, WYG International z Warszawy z kwotą 2,9 mln zł oraz ECM z Warszawy z kwotą 4,2 mln zł. Na etapie prac komisji przetargowej wykluczyliśmy dwie firmy, które nie spełniały wymogów formalnych i nie wykazały się odpowiednim, wymaganym przez nas doświadczeniem przy realizacji tak dużych inwestycji – wyjaśnia Roman Etel z zarządu powiatu, przewodniczący komisji przetargowej.

Firma ECM z Warszawy złożyła protest, co spowodowało przedłużenie procedur przetargowych o kolejne miesiące.

- Ostatecznie okazało się jednak, że wybór powiatu był trafny i zgodny z przepisami prawa, co pozwoliło na podpisanie umowy z wybraną przez komisję przetargową i zatwierdzoną przez starostę Zygmunta Worsę firmą WYG International. Od poniedziałku 9 sierpnia droga będzie więc pod specjalnym nadzorem – mówi Monika Żmijewska, rzecznik prasowy powiatu.

WYG International ma doświadczenie w nadzorowaniu i prowadzeniu dużych inwestycji na terenie Europy.

- Nasza firma pochodzi z Wysp Brytyjskich i ma osiem europejskich oddziałów, między innymi w Bułgarii, Rumunii, Turcji, Irlandii czy Polsce – wyjaśnia Jarosław Szuliński, pełnomocnik Zarządu WYG International z Warszawy. - Zatrudniamy w sumie dwustu pięćdziesięciu specjalistów. Obecnie w Polsce prowadzimy dwie duże inwestycje budowy oczyszczalni ścieków w Warszawie oraz kierujemy remontem i modernizacją linii kolejowej na trasie Warszawa – Gdynia. W ramach inwestycji budowy łącznika do A4 będziemy odpowiedzialni za terminowy przebieg budowy w zgodzie z budżetem i umową zawartą pomiędzy zamawiającym, czyli powiatem świdnickim i wykonawcą, czyli firmą Heilit + Woerner i Strabag, która wygrała przetarg na budowę drogi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group