Tym bardziej cieszy sukces uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kasprowicza Ewy Pilarczyk, która wraz z innym uczniem szkoły Piotrem Wolskim brała udział w zawodach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Integracji Europejskiej. Ewa znalazła się wśród trójki uczniów z Okręgu Dolnośląskiego, którzy zakwalifikowali się do etapu Centralnego Olimpiady. Odbędzie się ona 13 kwietnia 2012r. w Lublinie, gdyż organizatorem Olimpiady jest po raz drugi Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II. Szkolnym koordynatorem tej Olimpiady i opiekunem młodzieży jest nauczyciel geografii w I Liceum pan Marek Ibek.
Kasprowiczanka wśród najlepszych na Olimpiadzie Wiedzy o Integracji Europejskiej
Audio
Czytaj na głos
Współcześnie, gdy miejsce euroentuzjazmu lub eurosceptycyzmu zastąpiła codzienna i realna unijna rzeczywistość, coraz trudniej zachęcić młodzież do udziału w zmodyfikowanej wersji Olimpiady o tematyce związanej z Unią Europejską.
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.