Poniedziałek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 544
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kierowcy a alkohol i narkotyki

Wiadomości: powiat świdnicki
Piątek, 28 stycznia 2011, 7:02
Aktualizacja: 7:04
Autor: red.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dziś rusza akcja policyjna pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Funkcjonariusze drogówki przeprowadzą wzmożone działania kontrolne. Akcja potrwa do jutra.

- Prowadzenie pojazdu wymaga przede wszystkim sprawnie funkcjonującego mózgu, który odpowiada za kontrolę i koordynację wszystkich naszych działań - mówi starszy aspirant Katarzyna Czepil z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. - Aby bezpiecznie poruszać się po drodze, kierujący powinien być w pełni skoncentrowany i zdolny do szybkiego podejmowania decyzji w zmieniających się warunkach otoczenia. Alkohol i narkotyki zaburzają tę sprawność i wpływają na zdolność bezpiecznego kierowania pojazdem nawet najbardziej doświadczonych kierowców.

Drogówka liczy, że dzięki akcji poprawi się bezpieczeństwo na naszych drogach. Funkcjonariusze wykorzystają urządzenia elektroniczne do pomiaru stężenia alkoholu w organizmie oraz narkotestery, które posłużą do badań na zawartość środków działających podobnie do alkoholu.

- Policjanci skupią swoją uwagę nie tylko na trzeźwości kierowców, ale i na stanie technicznym pojazdów - zaznacza Katarzyna Czepil. - Zwrócą też szczególną uwagę, czy kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci są przewożone w fotelikach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~MO 28-01-2011 9:18
wiecie po co takie kacje ? zeby podkrecic sobie statystyki, zeby zlapac kobiete ktora przewozi dziecko bez fotelika, zeby zlapac 19latka ktory ma gorsze opony. nie po to zeby bylo bezpieczniej tylko po to zeby statystyka poszla w gore. wiem bo sam takie akcje organizowalem
~ 28-01-2011 9:28
jak się spałę to wykryją to ?
~KP Świdnica 28-01-2011 10:44
Oczywiście że wykryjemy, zwłaszcza że mamy już Pana dane osobowe (dzieki IP komputera) i będziemy regularnie Pana kontrolować. KP w Ś-cy, Wydział Drogowy
~ 28-01-2011 13:31
mozecie mi skoczyc i podyndac. skoro nie potraficie zlapac rabusia, ucieka wam ktos przez okno, i napada na bank.
~haha 28-01-2011 21:39
Po co takie akcje? Tzn dobrze, ze są no ale po co informowanie o nich? Nie lepiej poinformować po takich akcjach, przekazać statystyki itp.? Jeszcze powiedzcie, gdzie dokładnie i w których godzinach najlepiej uważać. W tym mieście dzieje się źle. Nie raz szedłem rynkiem ok. godz. 19 i 20-latkowie może mniej pod kamerą na łukowej stali i pili. I to nie pierwszy incydent. Nijak ma się to do tej sprawy no ale trzeba nieraz swoje żale wylać:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group