Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1009
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Kierowcy a alkohol i narkotyki

Piątek, 28 stycznia 2011, 7:02
Aktualizacja: 7:04
Autor: red.
powiat świdnicki: Kierowcy a alkohol i narkotyki
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dziś rusza akcja policyjna pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Funkcjonariusze drogówki przeprowadzą wzmożone działania kontrolne. Akcja potrwa do jutra.

- Prowadzenie pojazdu wymaga przede wszystkim sprawnie funkcjonującego mózgu, który odpowiada za kontrolę i koordynację wszystkich naszych działań - mówi starszy aspirant Katarzyna Czepil z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. - Aby bezpiecznie poruszać się po drodze, kierujący powinien być w pełni skoncentrowany i zdolny do szybkiego podejmowania decyzji w zmieniających się warunkach otoczenia. Alkohol i narkotyki zaburzają tę sprawność i wpływają na zdolność bezpiecznego kierowania pojazdem nawet najbardziej doświadczonych kierowców.

Drogówka liczy, że dzięki akcji poprawi się bezpieczeństwo na naszych drogach. Funkcjonariusze wykorzystają urządzenia elektroniczne do pomiaru stężenia alkoholu w organizmie oraz narkotestery, które posłużą do badań na zawartość środków działających podobnie do alkoholu.

- Policjanci skupią swoją uwagę nie tylko na trzeźwości kierowców, ale i na stanie technicznym pojazdów - zaznacza Katarzyna Czepil. - Zwrócą też szczególną uwagę, czy kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci są przewożone w fotelikach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group