Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 935
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Kolejne ulice będą przebudowane

Wtorek, 14 stycznia 2014, 13:16
Aktualizacja: 13:17
Autor: red.
Strzegom: Kolejne ulice będą przebudowane
Fot. użyczone
Nowy rok nie mógł się lepiej rozpocząć dla strzegomskiego samorządu i mieszkańców miasta. Tak długo oczekiwany remont dróg gminnych w centrum Strzegomia tj. ul. Świdnickiej, ul. Boh. Getta, ul. Ogrodowej, ul. Św. Tomasza i ul. Krótkiej właśnie stał się faktem.

Przebudowa aż pięciu strzegomskich ulic będzie dofinansowana w ramach programu pn. „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój " na rok 2014.– Jest to bardzo dobra informacja dla wszystkich strzegomian, a już szczególnie dla mieszkańców tych ulic – podkreśla burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta. – Gmina otrzymała dofinansowanie w kwocie 1 057 408 zł. Kwota ta będzie sukcesywnie uzupełniania po uwalnianiu się środków z zadań wyżej umieszczonych na liście. W sumie nowy wygląd zyska blisko 890 mb. dróg – dodaje burmistrz.

W zakres prac w/w ulic będą wchodzić m. in. roboty rozbiórkowe, prace elektroenergetyczne, roboty drogowe (m. in. wykonanie nawierzchni jezdni z kostki kamiennej na podsypce piaskowo-cementowej, w tym dwukolorowe przejścia dla pieszych, budowa ścieków z kostki kamiennej), prace chodnikowe, wykonanie oznakowania i prace wykończeniowe. Wymianie ulegnie kanalizacja deszczowa na ul. Świdnickiej – wraz z przykanalikami o dł. blisko 280 mb. Przebudowane zostanie oświetlenie uliczne na ul. Świdnickiej, ul. Krótkiej, ul. Boh. Getta i ul. Św. Tomasza, które nie spełnia obowiązujących norm i standardów. Ze względu na lokalizację inwestycji w obszarze objętym ścisłą ochroną konserwatorską dobrane będą słupy stalowe, ocynkowane, stylizowane. Na ul. Ogrodowej nie przewiduje się wymiany oświetlenia drogowego.

Wszelkie prace zostaną zakończone do końca 2014 r. Przy okazji remontu 5 ulic gmina Strzegom z własnych środków finansowych przebuduje plac manewrowy przy ul. Ogrodowej, a także 202 m sieci energetycznej NN na ul. Świdnickiej, co podyktowane jest koniecznością usunięcia kolizji sieci istniejących z siecią projektowaną. Z kolei spółdzielnia mieszkaniowa wyremontuje chodnik przy ul. Świdnickiej, który jest położony na działce stanowiącej jej własność.

Ilość przebudowanych metrów bieżących nawierzchni dróg w/g dokumentacji projektowej:
ul. Świdnicka – 351,41 mb.
ul. Boh. Getta - 263,57 mb.
ul. Krótka - 57,72 mb.
ul. Św. Tomasza - 109,63 mb.
ul. Ogrodowa - 106,74 mb.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group