Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Koszarowa w remoncie

Wtorek, 21 maja 2013, 16:57
Aktualizacja: 17:00
Autor: red.
Strzegom: Koszarowa w remoncie
Fot. UM Strzegom
Trwają prace przy ul. Koszarowej w Strzegomiu, które wykonuje, wyłoniona w drodze przetargu, firma „Stal–Lok” z Żarowa. Mieszkańcy będą mogli korzystać z nowo wyremontowanej ulicy już z końcem lipca tego roku.

- Jest to zadanie pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej ul. Koszarowej w Strzegomiu wraz z budową drobnej infrastruktury przestrzeni publicznej na terenach powojskowych – wyjaśnia Ewelina Kowalska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Inwestycja jest przewidziana do współfinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 - Priorytet 9 – „Odnowa zdegradowanych obszarów na terenie Dolnego Śląska (Miasta)”, Działanie 9.1 – „Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w miastach powyżej 10 tysięcy mieszkańców”.

Zakres robót obejmuje między innymi: rozebranie istniejących nawierzchni, przygotowanie terenu pod budowę, wykonanie nawierzchni jezdni z asfaltobetonu, wykonanie nawierzchni chodnika z kostki betonowej wibroprasowanej, wykonanie zjazdów na posesje z kostki wibroprasowanej, odwodnienie nawierzchni oraz wykonanie nowych wpustów drogowych przykrawężnikowych oraz wymianę istniejących.

(Małgorzata Kus-Pożoga)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group