Czwartek, 9 lipca
Imieniny: Sylwii, Weroniki
Czytających: 635
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łącznik do autostrady powstaje w kilku miejscach na raz

Wiadomości: powiat świdnicki
Sobota, 10 lipca 2010, 7:55
Aktualizacja: 8:43
Autor: KO
Fot. użyczone
Firma Heilit + Woerner i Strabag, która wygrała przetarg na budowę drogi łączącej Świdnicę i Żarów z autostradą A4, w kilku miejscach rozpoczęła przygotowania terenu pod tę największą w powiecie inwestycję.

- Zgodnie z harmonogramem pierwsze prace objęły wyznaczenie granic terenu pod inwestycję, wyznaczono również granice przeznaczone pod wycinkę drzew, zdjęto humus i rozpoczęło się formułowanie nasypów i wykopów – mówi Monika Żmijewska, rzecznik starostwa.

Te prace mają potrwać do 17 listopada. W tej chwili instalowane są też zaplecza budowy, które zlokalizowano przy przyszłych obiektach inżynieryjnych (mostach i wiaduktach). Budowę drogi rozpoczyna się właśnie od takich obiektów.

- Równolegle trwają dalsze prace projektowe i sporządzany jest projekt wykonawczy – dodaje Monika Żmijewska.

Nowa szosa sprawi, że strefy ekonomiczne w Świdnicy i Żarowie zyskają szybsze połączenie z Wrocławiem i z drogami w całym kraju, również mieszkańcy będą tędy mogli szybko dojechać do stolicy województwa.

Łącznik do autostrady to największa inwestycja drogowa na terenie powiatu. Całość prac pochłonie ok. 110 mln zł. Połowa to środki unijne, resztę pieniędzy przekażą samorządy: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, powiat świdnicki, miasto Świdnica, Żarów, gmina wiejska Świdnica oraz Jaworzyna Śląska. Wczoraj marszałek Marek Łapiński podpisał umowę na dofinansowanie tego projektu pieniędzmi z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego (RPO WD).

Zakończenie budowy planowane jest na sierpień 2011 r.

Zobacz, jak rozpoczynano tę inwestycję: Łopaty poszły w ruch.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 10-07-2010 8:29
i niech nikt teraz nie wsykoczy z textem ze w polsce sie nie buduje drog! bo sie je buduje, wystarczy pojechac na wroclaw tam inwestycje rosna jak grzyby po wielkiemmmm deszczu
~ 10-07-2010 15:16
Całość prac pochłonie ok. 110 mln zł :(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group