Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Lato na podwórku w Świdnicy

Środa, 25 lipca 2018, 17:57
Autor: red
Świdnica: Lato na podwórku w Świdnicy
Fot. UM Świdnica
Już trzeci rok z rzędu w ramach projektu “Lato na podwórku” miasto Świdnica, fundacja „Ładne historie” oraz firma „Ale Heca” zapraszają do wspólnej zabawy najmłodszych mieszkańców Świdnicy, w wieku od 3 do 12 lat.

W wybranych lokalizacjach przez całe wakacje odbywają się bezpłatne zajęcia animacyjne, profilaktyczne i edukacyjne. Ważnym założeniem projektu jest otwarty charakter i transparentność prowadzonych działań oraz zachęcanie do angażowania się w nie na zasadach wolontariatu mieszkańców miasta.

- Prosimy świdniczan o przekazywanie nam materiałów do zajęć, a także zachęcamy serdecznie do prowadzenia wspólnie z nami zabaw z dziećmi. Czekamy na Wasze pomysły i rzeczy, które może zalegają Wam na strychach czy też w szafach – materiały, włóczki, artykuły papiernicze, pudła kartonowe itp., czyli wszystko to, co przyda nam się do kreatywnej zabawy z maluchami. Zapraszamy na nasz profil na Facebooku – Lato na podwórku, tam możecie śledzić, co robimy i kontaktować się z nami – mówi Maria Zięba, doradca organizacji pozarządowych, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu.

Dzięki współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych Urzędu Miejskiego w Świdnicy, projekt jest realizowany na 4 podwórkach i co roku korzysta z niego ponad 200 dzieci. Kontekst podwórka wykorzystany jest jako wspólna przestrzeń mająca duży potencjał integracyjny, aby pomóc dzieciom w rozwijaniu podstawowych kompetencji społecznych, takich jak umiejętność współpracy, przedsiębiorczość, funkcjonowanie w grupie, zaangażowanie, umiejętność wyrażania siebie, wrażliwość i odpowiedzialność za swoje otoczenie.

- Zważywszy na fakt, że wiele dzieci lato spędza na podwórku, postanowiliśmy dotrzeć w miejsca uznawane za trudne społecznie i wykorzystać ten czas na budowanie u dzieci kompetencji społecznych i kulturalnych. Pracując na podwórkach, obserwujemy u wielu z nich trudności z rozumieniem zasad życia społecznego. Postępująca cyfryzacja, zmieniający się model rodziny i organizacji życia społeczności, niestety negatywnie wpływa na zdolności budowania głębszych relacji z otoczeniem. A my chcemy to zmienić – dodaje Maria Zięba.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej http://ladnehistorie.pl/lato-na-podworku/ oraz na profilu FB – Lato na podwórku.

„Lato na podwórku” to działanie dofinansowane ze środków pochodzących z opłat za sprzedaż alkoholu, w ramach realizacji zadań Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Gminie Miasto Świdnica na 2018 rok.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group