Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 924
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Letnie działania Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego

Czwartek, 1 sierpnia 2013, 10:09
Aktualizacja: 10:10
Autor: red.
powiat świdnicki: Letnie działania Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego
Fot. użyczone
Letnia aura sprzyja pracom remontowym i kolejnym inwestycjom prowadzonym na powiatowych drogach. Zakres prac prowadzonych aktualnie przez Służbę Drogową Powiatu Świdnickiego możemy podzielić na 4 rodzaje.

Pierwszy z nich to typowe roboty drogowe polegające na remoncie bądź przebudowie dróg lokalnych. Ostatnio rozstrzygnięto przetarg na przebudowę drogi powiatowej nr 2880 D w miejscowości Mrowiny. 5 km odcinek drogi zostanie przebudowany przez firmę Bisek– Asfalt a całość inwestycji zamknie się w kwocie 220 tys. złotych.

Kolejnym rodzajem przeprowadzanych inwestycji jest budowa i przebudowa chodników znajdujących się przy drogach powiatowych. Inwestycje takie przeprowadzone zostaną przy współpracy Gminy Świdnica i Gminy Strzegom. Pierwsze zadanie zostanie przeprowadzone w miejscowości Pszenno. Przebudowany zostanie chodnik przy drodze powiatowej nr 2889 D. W wyniku przetargu wyłoniono firmę Bud– Bruk z Pastuchowa, która podjęła się wykonania tej inwestycji. Koszt przebudowy chodnika w Pszennie wyniesie 43 tys. złotych. Ta sama firma zajmie się także inwestycją w Gminie Strzegom. W miejscowości Stanowice wybudowany zostanie chodnik przy ulicy Olszańskiej (droga powiatowa nr 2919 D).

Kolejnymi zadaniami polegającymi na budowie chodników są inwestycje przeprowadzane w miejscowościach: Stanowice, Żelazów i Goczałków (Gmina Strzegom). W ramach tych działań wybudowane zostaną chodniki przy drodze powiatowej nr 2884 D w Stanowicach (ul. Strzegomska), drodze powiatowej nr 2792 D (miejscowość Żelazów) oraz drodze powiatowej nr 2887 D w Goczałkowie (ul. Boczna). Te trzy inwestycje wyceniono w przetargu na łączną kwotę przeszło 143 tysięcy złotych. Prace zostaną przeprowadzone przez firmę Drog– Art ze Strzegomia. - W wyniku przetargu udało nam się zaoszczędzić środki finansowe, które zostaną przeznaczone na budowę chodnika we wsi Tomkowice – informuje Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego. Budowa tylu chodników w Gminie Strzegom jest możliwa ze względu na duże zaangażowanie finansowe gminy.

Oprócz prac polegających na budowie i przebudowie dróg i chodników SDPŚ przeprowadziła prace związane z malowaniem linii krawędziowych na nowo wyremontowanej drodze Tomkowice– Granica oraz drogach Marcinowice– Klecin i Sady– Chwałków. Pracownicy SDPŚ podjęli się tego zadania po raz pierwszy, bez zlecania usługi firmom zewnętrznym.

W celu poprawy bezpieczeństwa zamontowane zostały również bariery energochłonne na drodze Roztoka– Kłaczyna. - Ponadto, korzystając ze sprzyjających warunków pogodowych, trwają cały czas prace przy wykaszaniu poboczy. Aktualnie trwają prace przy drodze Kłaczyna- Bronów oraz naprawy cząstkowe dróg powiatowych z wykorzystaniem specjalistycznego pojazdu tzw. Patchera. Pracownicy pracują na dwie zmiany – podsumowuje Sabina Cebula.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group