Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 573
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mała obwodnica Świdnicy może wystartować w tym roku!

Wiadomości: powiat świdnicki
Czwartek, 12 sierpnia 2010, 7:01
Aktualizacja: 14:26
Autor: Karolina Osińska
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Jeśli tylko warunki pogodowe pozwolą, to jeszcze w tym roku pierwsze łopaty zostaną wbite przy budowie drogi łączącej trasę Świdnica–Świebodzice z trasą Świdnica–Strzegom. A to oznacza, że ciężki transport jadący np. z autostrady A4 na Wałbrzych czy z Wałbrzycha na Legnicę ominąłby Świdnicę i Słotwinę.

Takie rewelacyjne informacje przekazał wczoraj Zbigniew Szczygieł, członek zarządu województwa.

- Zaczniemy rondem pomiędzy Słotwiną a Komorowem i wepniemy się do ronda na trasie na Strzegom przy realizowanej właśnie budowie łącznika do autostrady A4 – mówi Zbigniew Szczygieł.

Prace projektowe małej obwodnicy (czy inaczej obwodnicy zachodniej) rozpoczęły się w 2008 r., kiedy to podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskano decyzję środowiskową i zgodę na realizację inwestycji. Dokumentacja projektowa była gotowa w grudniu 2009 r.

- Początkowo ta inwestycja była do realizacji na 2013 rok – mówi Zbigniew Szczygieł. Jednak w maju uchwałą sejmiku planowane środki finansowe zostały zwiększone o 20 mln zł. Zmienił się harmonogram wojewódzkiego programu inwestycyjnego.

W poniedziałek, 2 sierpnia, został ogłoszony przetarg na opracowanie studium wykonalności i analizę efektywności ekonomicznej inwestycji.

- W tym miesiącu i w miesiącu następnym rozpoczynamy przetargi na wykonawcę małej obwodnicy Świdnicy – zapowiedział wczoraj marszałek Szczygieł.

Jeszcze w tym miesiącu będzie ogłoszony przetarg na badania archeologiczne na trasie obwodnicy. W październiku - na roboty budowlane. Realny termin rozpoczęcia prac budowlanych to 2011 r.

- Jeśli zima pozwoli, to roboty ziemne rozpoczniemy jeszcze w tym roku – powiedział nam wczoraj Zbigniew Szczygieł.

Mała obwodnica Świdnicy ma kosztować ponad 19 mln zł.

O potrzebie wybudowania obwodnic Świdnicy piszemy m.in. w artykule Tragedia, której można było uniknąć.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Zenek 12-08-2010 7:51
Przecież to żadna rewelacja- już od maja wiadomo że sejmik województwa dodatkowo przeznaczył na na małą obwodnicę Świdnicy ponad 18mln. złotych. A wiadomo że jak jest kasa to będzie i realizacja- dobrze by sie stało gdyby zbudowano ją równolegle z łącznikiem do A4.
KOMENTATOR 12-08-2010 13:06
im blizej wyborów takich rewelacji będzie coraz więcej, a może Pani teresa Świło basen wybuduje a radny Lewandowski rure do nurkowania na 70 metrow
~ 12-08-2010 15:09
serio ten wygra wybory ktory pierwszy postawi jakies kino w swidnicy
~krzyś 12-08-2010 16:36
przeciez w swidnicy mamy kino, na ul. zygmuntowskiej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group