Czwartek, 25 czerwca

Mam 6 lat i potrafię

Audio

Czytaj na głos

Autor: red. 1 min czytania

4 marca we wrocławskim Teatrze Lalek miało miejsce rozstrzygnięcie II edycji konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”. Najwięcej prac konkursowych wpłynęło od dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej. W nagrodę szkoła otrzymała tablicę interaktywną.

Celem konkursu było promowanie i upowszechnienie najciekawszych inicjatyw podejmowanych w celu zapewnienia dzieciom sześcioletnim przyjaznej adaptacji do edukacji szkolnej oraz korzyści płynących z wcześniejszego rozpoczęcia nauki jak również promowanie umiejętności dzieci sześcioletnich nabywanych w szkole.
W tym roku na konkurs wpłynęło ponad 250 prac - multimedialnych, literackich i plastycznych. Najwięcej ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej, co podczas wystąpienia podsumowującego tegoroczną edycję podkreśliła kurator oświaty Beata Pawłowicz.

Do konkursu zgłoszono prace następujących uczniów: Agata Skowron, Paweł Sałapatek, Kornelia Mazur, Magdalena Morawska, Laura Markiewicz, Karina Podgajna, Dariusz Wawrzyniak, Natalia Jamrozik, Karolina Okrzesik, Michał Piątek, Amelia Walatek, Amelia Stojko, Maja Lęga, Dawid Nieśpiałowski, Natalia Jabczyk, Martyna Gonera, Maksymilian Onik, Julia Zaguba, Karolina Urbańska, Oliwia Kuska, Paulina Palimąka, Iwona Dawiec, Karolina Gawrońska.

W uroczystej gali udział wzięli dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Świdnicy Maria Jaworska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej Elżbieta Dolińska oraz autorzy nagrodzonych prac: Julia Zaguba, Amelia Walatek, Amelia Stojko i Maksymilian Onik wraz z rodzicami.

Nagrodę specjalną w postaci tablicy interaktywnej, na ręce dyrektor szkoły - Elżbiety Dolińskiej wręczyła minister edukacji Krystyna Szumilas gratulując szkole z Lutomi Dolnej zaangażowania i aktywnej postawy w konkursie. Gratulujemy.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka