Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

diecezja świdnicka/Münster: Mamy błogosławionego – księdza Gerharda Hischfeldera

Niedziela, 19 września 2010, 22:12
Aktualizacja: 22:15
Autor: KO
diecezja świdnicka/Münster: Mamy błogosławionego – księdza Gerharda Hischfeldera
Fot. www.hirschfelder-stiftung.de
Kapłan, który bronił młodych ludzi przed rosnącą ideologią nazistowską na początku XX wieku, stał się błogosławionym kościoła katolickiego. Ksiądz Gerhard Hirschfelder to pierwszy błogosławiony pochodzący z terenu diecezji świdnickiej.

Ksiądz Gerhard Hirschfelder został ogłoszony błogosławionym dziś podczas uroczystej mszy świętej w katedrze św. Pawła w niemieckim Münster, której przewodniczył arcybiskup Kolonii - kardynał Joachim Meisner, miejscowy ordynariusz biskup Felix Genn oraz biskup świdnicki Ignacy Dec.

Błogosławiony kapłan urodził się 17 lutego 1907 r. w dzisiejszym Kłodzku. Po tym, jak w 1941 r. w Bystrzycy Kłodzkiej wygłosił kazanie zakończone słowami: „Kto z serc młodzieży wyrywa wiarę w Chrystusa – jest zbrodniarzem”, został aresztowany, spędził cztery miesiące w więzieniu w Kłodzku, następnie został wywieziony do Wiednia i dalej do hitlerowskiego obozu zagłady w Dachau. Zmarł 1 sierpnia 1942 r. Uroczysta msza dziękczynna za dar beatyfikacji księdza Gerharda Hirschfeldera zaplanowana jest na niedzielę, 10 października, w Kudowie-Zdroju-Czermnej. Tu beatyfikowany duchowny przez siedem lat pracował jako wikary, zajmując się duszpasterstwem dzieci i młodzieży.

List Biskupa Świdnickiego przed beatyfikacją Sługi Bożego ks. Gerharda Hirschfeldera: tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group