Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 841
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Modernizują drogi dojazdowe

Środa, 30 października 2013, 11:06
Aktualizacja: 11:09
Autor: red.
Gmina Żarów: Modernizują drogi dojazdowe
Fot. UM Żarów
Do końca października trwać będzie remont dróg gminnych, na które gmina Żarów otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Remontu doczekali się już mieszkańcy Kalna, Łażan i Pożarzyska, w kolejce czekają jeszcze Mrowiny i Wierzbna.

Remont dróg dojazdowych w Mrowinach i Wierzbnej ma się zakończyć do połowy listopada. We wtorek, 29 października odbył się oficjalny odbiór zakończonych prac remontowych z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.- To już kolejne środki finansowe, na remont których pozyskano dofinansowanie. Roboty ziemne, wykonanie podbudowy, poboczy i nawierzchni asfaltobetonowej oraz regulacja studzienek to prace, które wykonuje Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, wyłonione w wyniku przetargu. Całkowity koszt wykonywanych prac zamknie się w kwocie ponad 670 tysięcy złotych - tłumaczy Piotr Weiland, kierownik Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Mieszkańcy, a przede wszystkim rolnicy z Krukowa, Pyszczyna, Gołaszyc, Mikoszowej i Marcinowiczek mogą się poruszać zmodernizowanymi drogami. Tam, w ubiegłym roku remontu doczekały się drogi dojazdowe do gruntów rolnych. Dziś, na nowe nawierzchnie czekają również rolnicy z terenu innych miejscowości w gminie Żarów. - Dbamy o to, aby mieszkańcy z terenu gminy Żarów mogli w miarę komfortowo poruszać się gminnymi drogami. Dlatego, corocznie przy udziale środków zewnętrznych realizujemy kolejny zakres prac. W poprzednim roku zmodernizowane zostały drogi w pięciu naszych miejscowościach, a w tym standard dróg polepszy się w kolejnych siedmiu. Potrzeb w tym zakresie jednak wciąż jest wiele, ale już dziś planujemy kolejne remonty, które sukcesywnie będą realizowane w następnych latach. Sądzę jednak, że ten dodatkowy zastrzyk finansowy przełoży się na wymierny efekt. Kolejne kilometry odnowionych dróg na wsiach, z których korzystają mieszkańcy, a przede wszystkim rolnicy - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Z odnowionych nawierzchni drogowych cieszą się najbardziej mieszkańcy wsi. W wielu przypadkach nowo wyremontowane drogi do tej pory w przypadku większych opadów zamieniały się w błotnisko, a w upały mieszkańcom dokuczał kurz wzniecany przez przejeżdżające po nich samochody. - Widać, że w naszej gminie sezon prac drogowych trwa w najlepsze. Cieszę się, że do kolejnych miejscowości w gminie, które mają zmodernizowane drogi dojazdowe do gruntów rolnych dołączą również Łażany. Były chodniki, teraz przyszedł czas na drogi. To bardzo dobra wiadomość dla naszych mieszkańców - dopowiada Danuta Gadzina, sołtys Łażan.

Jak zapewniają mieszkańcy Łażan, droga ta była bardzo potrzebna. - Nowa droga powstała tuz przy posesji mojej córki i dziś już nie musimy się obawiać, że ugrzęźniemy w błocie. Prace remontowe trwały bardzo szybko i mamy nadzieję, że w kolejnych latach Łażany znów doczekają się kolejnych kilometrów zmodernizowanych dróg - dopowiada Kazimiera Jasieczek z Łażan.

Środki z budżetu Urzędu Marszałkowskiego, w sumie 320 tysięcy złotych zostały przyznane w ramach działania: ochrona, rekultywacja i poprawa jakości gruntów rolnych.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group