Niedziela, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 589
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Modlą się już na Jasnej Górze

Wiadomości: Świdnica/Częstochowa
Wtorek, 9 sierpnia 2011, 9:36
Aktualizacja: 17:25
Autor: GrA
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Blisko tysiąc pielgrzymów z terenu diecezji świdnickiej po dziewięciu dniach pielgrzymowania dotarło dziś na Jasną Górę. W chwili obecnej trwa już uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa diecezji świdnickiej księdza Ignacego Deca, w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.

Kilkaset kilometrów przebytych o własnych siłach mają już za sobą tegoroczni pielgrzymi z terenu diecezji świdnickiej. Choć zapowiadało się, że tegoroczna pielgrzymka może skończyć się dla wielu pechowo. - Były chwile kryzysowe, między Zwróconą a Przewornem kilkanaście osób zaczęło się skarżyć na bóle brzucha, objawy jak przy grypie jelitowej. Trzy osoby musiały opuścić pielgrzymkę, kolejne trzy noc spędziły w szpitalu polowym pod kroplówką, a kilkanaście otrzymało pomoc i kolejny etap pojechały samochodami – informuje rzecznik prasowy pielgrzymki Tomasz Pluta.

Pielgrzymom udało się dotrzeć do celu, pokonując nieprzyjemności i ciesząc się, tymi radosnymi chwilami. Zgodnie z tradycją podczas pielgrzymki rozegrano turniej piłki siatkowej dziewcząt i piłki nożnej chłopców. Podczas postojów nie zabrakło też innych atrakcji.

Dziś świdniccy pielgrzymi po dziewięciodniowej wędrówce wkroczyli na Jasną Górę. Dołączyli do nich także wierni z terenu całej diecezji świdnickiej, którzy dziś do Częstochowy przyjechali autokarami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group