Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nie będzie problemów z terminowym oddaniem łącznika

Piątek, 1 lipca 2011, 9:38
Aktualizacja: 16:40
Autor: GrA
Świdnica: Nie będzie problemów z terminowym oddaniem łącznika
Fot. Agnieszka Gryc
Przynajmniej tak zapowiada starosta powiatu świdnickiego Zygmunt Worsa. Oficjalne otwarcie łącznika do A4 i pierwszy przejazd planuje się w październiku. Do 26 sierpnia budowa ma być zakończona.

- Wczoraj rozpoczęto wylewanie masy betonowej – mówił starosta powiatu świdnickiego Zygmunt Worsa. NA miejscu pracuje 200 osób, beton z wybudowanej specjalnie na potrzeby inwestycji, wytwórni betonu w Siedlimowicach dowozi 20 samochodów, a w ciągu godziny robotnicy wykonują kilometr drogi. Wczoraj postęp prac ocenili podczas wizji lokalnej powiatowi radni oraz lokalni dziennikarze.

Praca na budowie wre. Ale czy uda się zakończyć budowę łącznika w planowanym terminie, który upływa 26 sierpnia? – Mieliśmy trochę problemów, nieprzewidywalne warunki gruntowe m.in. w okolicach Bagieńca, czy wcześniejsza zima, ale póki co nie ma zagrożenia , by były jakieś problemy z terminowym oddaniem budowy – wyjaśnia Zygmunt Worsa.

Jeśli uda pod koniec sierpnia zakończyć prace budowlane na łączniku do A4, we wrześniu odbędą się niezbędne odbiory drogi. Władze powiatu liczą, że oficjalne otwarcie drogi uda się jeszcze zorganizować w połowie, najpóźniej pod koniec października. W chwili obecnej droga gotowa jest w sześćdziesięciu procentach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group