Sobota, 13 czerwca
13°C Jelenia Góra

Nie dotykaj piskląt

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Mieszkańcy naszego miasta napotykają w parku, na trawnikach, na młode pisklęta. Jest to okres, gdy młode uczą się samodzielności, latania, zdobywania pożywienia – są to tzw. podloty.

Wielu osobom wydaje się, że nieporadne maluchy wymagają opieki, ludzie próbują podnieść je z trawy, a wówczas w pobliżu pojawiają się dorosłe ptaki – rodzice, którzy próbują „odstraszyć” intruzów.

Dlatego apelujemy do wszystkich, odwiedzających park, by nie dotykać piskląt, nie podchodzić do nich, lecz zostawić je w spokoju i odejść. Ich rodzice zawsze w takich sytuacjach znajdują się w pobliżu i czuwają nad ich bezpieczeństwem. Dotknięcie ptaka może spowodować jego odrzucenie przez rodziców, więc tak naprawdę naszą – niepotrzebną w tym momencie troską - wyrządzimy im krzywdę.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka