Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Niesforni święci w Wałbrzychu

Piątek, 14 stycznia 2011, 10:27
Aktualizacja: 10:29
Autor: red.
Wałbrzych: Niesforni święci w Wałbrzychu
Fot. DA
Duszpasterstwo akademickie naszej diecezji zaprasza na opowieść biblisty i podróżnika, księdza Mariusza Rosika. Opowie on o niesfornych świętych.

- Połowa pierwszego wieku naszej ery, Korynt - mówi ksiądz Tomasz Puślecki z duszpasterstwa akademickiego. - Portowa metropolia środkowej Grecji, pełen kontrastów zlepek kultur, religii i filozofii. Korynt jest utożsamiany z rozwojem architektury, sztuki, nauki a z drugiej strony z korupcją, rozpustą oraz niemoralnością („córy Koryntu”). W takich właśnie warunkach przyszło rodzić się korynckiej wspólnocie chrześcijańskiej... Jak przebiegał ten proces? Jakie problemy miała wspólnota? Wreszcie, czy ludzie żyjący w warunkach wszechobecnej demoralizacji mieli szansę na bliższy kontakt z Bogiem i zbawienie? W oparciu o listy św. Pawła do Koryntian, odpowiedzi na te i wiele innych pytań, dotyczących „niesfornych Świętych Koryntu” dostarczy ks. Mariusz Rosik, kolejny gość naszego duszpasterstwa.

Spotkanie w niedzielę, 16 stycznia, o godz. 19.00 w Wałbrzychu (Piaskowa Góra, ul. Wyszyńskiego 18, kaplica przy kościele Niepokalanego Poczęcia).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group