Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1229
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowa koncepcja na parking przy Latawcu

Poniedziałek, 21 marca 2011, 7:45
Aktualizacja: 7:51
Autor: KO
Świdnica: Nowa koncepcja na parking przy Latawcu
Fot. Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Jeszcze w tym roku ma powstać przy świdnickim szpitalu parking. Inwestycję zablokowała ubiegłoroczna decyzja świdnickich radnych miejskich o nieuchwalaniu planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ul. Leśnej.

- Jest nowe rozwiązanie dla planów budowy parkingu przy szpitalu Latawiec w Świdnicy - mówi Monika Żmijewska, rzecznik prasowy powiatu.

Planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu nie uchwalono po protestach mieszkańców i działkowców. Wcześniejszą koncepcję trzeba było więc zmienić. Sprawa jest istotna, bo przed szpitalem Latawiec jest niewiele miejsc parkingowych.

- Wystąpiliśmy do Urzędu Miasta w Świdnicy o wydanie decyzji o warunkach zabudowy - mówi Sabina Cebula z zarządu powiatu. - Pozwoli nam to, pomimo braku uchwalonego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, realizować inwestycję. Robimy wszytko, aby otrzymać pozwolenie na budowę i jak tylko będziemy dysponować tym dokumentem, ruszymy z budową parkingu.

W tym roku planuje się wykonać jeden z trzech modułów parkingowych, który usytuowany jest w pobliżu wejścia głównego do szpitala. To da blisko setkę miejsc parkingowych, co będzie kosztowało ok. 550 tys. zł.

- Środki na wykonanie pierwszej części parkingu mają być wprowadzone do budżetu na najbliższej sesji, którą zaplanowano na koniec marca - mówi Monika Żmijewska. - Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie rada powiatu.

Przypomnijmy jednak, że podobne informacje nadchodziły ze starostwa już przed rokiem: Długo wyczekiwana inwestycja – budowa parkingów przy szpitalu Latawiec w Świdnicy – ruszy już w tym roku. Także w tym roku latem rozpocznie się budowa nowej siedziby Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy (zobacz więcej: Będą parkingi i siedziba pogotowia przy Latawcu, piątek, 15 stycznia 2010).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group