Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 885
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Nowa ulica w Strzegomiu

Piątek, 14 lutego 2014, 7:48
Autor: red.
Strzegom: Nowa ulica w Strzegomiu
Fot. UM Strzegom
Budownictwo mieszkaniowe w Strzegomiu rozwija się na coraz to nowych terenach, wyznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta pod zabudowę mieszkaniową – jednorodzinną, wielorodzinną i usługową. W związku z jego rozwojem zachodzi potrzeba stworzenia nowego układu komunikacyjnego do obsługi, powstającej zabudowy, a co za tym idzie nadania nazw powstającym ulicom.

Podczas sesji Rady Miejskiej w Strzegomiu w dn. 12 lutego 2014 r. nadano nazwę dla nowej ulicy w mieście tj. ul. Wodnej, przy której powstają jak grzyby po deszczu nowe budynki mieszkalne.

- Nadana przez Radę Miejską w Strzegomiu nazwa ulicy w Strzegomiu - "Wodna ", dotyczy drogi gminnej, przy której zostały wybudowane budynki mieszkalne jednorodzinne, które w przyszłości stworzą osiedle domków jednorodzinnych. Nazwa ta została zaproponowana przez właścicieli nieruchomości położonych w bezpośrednim sąsiedztwie tej drogi. Wnioskodawcom zależało na tym aby nazwa ulicy była krótka i kojarzyła się z sąsiednimi nazwami ulic - Morską i Rybną - powiedziała Beata Dudzińska, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Zagospodarowania Przestrzennego i dodała - Ulica Wodna będzie tworzyć nowy układ komunikacyjny pomiędzy ul. Morską, Szarych Szeregów i Rybną.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group