Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: O drodze S3

Sobota, 31 stycznia 2015, 10:40
Aktualizacja: 18:42
Autor: red.
Region: O drodze S3
Fot. walbrzyszek.com
29 stycznia starosta Jacek Cichura spotkał się we Wrocławiu z Iloną Antoniszyn–Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki.

Spotkanie dotyczyło perspektywy budowy drogi ekspresowej S3. Intencją powiatu wałbrzyskiego jest wpisanie odcinka z Bolkowa do Lubawki do listy zadań podstawowych w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.

- Rozwój infrastruktury drogowej w powiecie wałbrzyskim i jego bliskim sąsiedztwie jest kluczowy dla gmin naszego regionu. Powstanie drogi S3 przyczyni się do zwiększenia jego atrakcyjności dla inwestorów, co przełoży się na powstanie nowych miejsc pracy – mówi starosta.

Minister deklarowała wsparcie starań wałbrzyskich samorządowców i zapewniła, że jest orędowniczką przeniesienia tej ważnej dla regionu wałbrzyskiego rozbudowy infrastrukturalnej z listy rezerwowej inwestycji do podstawowej. Ten ruch zapewni samorządom pewność, że odcinek tej drogi ekspresowej zostanie zrealizowany już w najbliższych latach.

W rozmowach uczestniczyli również Józef Piksa, Przewodniczący Komisji Budżetu i Rozwoju Powiatu, Teodor Stępa, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” oraz Piotr Zimnicki, Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group