Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 692
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Okiem Młodych 2018: pokaz przedfestiwalowy – "Młynarski. Piosenka finałowa"

Środa, 14 marca 2018, 11:41
Aktualizacja: Piątek, 16 marca 2018, 11:32
Autor: red
Świdnica: Okiem Młodych 2018: pokaz przedfestiwalowy – "Młynarski. Piosenka finałowa"
Fot. organizatorzy
Dziś w środę 14 marca, w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury, odbędzie się pokaz filmu "Młynarski. Piosenka finałowa".

W przeddzień pierwszej rocznicy śmierci Wojciecha Młynarskiego zapraszamy na przedfestiwalowy pokaz filmu dokumentalnego zrealizowanego przez Alicję Albrecht. "Młynarski. Piosenka finałowa" to przede wszystkim ostatni, bardzo osobisty wywiad z bohaterem. Obraz dopełniony jest ponad trzydziestoma wypowiedziami pełnymi wspomnień. O Wojciechu Młynarskim opowiadają na ekranie m. in.: Janusz Gajos, Jerzy Derfel, Janusz Sent, Włodzimierz Korcz, Ewa Bem, Janusz Stokłosa, Irena Santor, Michał Bajor, Magda Zawadzka i Krystyna Janda. Piosenka to jest taki drobny twór, który może bardzo sprowokować do myślenia, ale niestety nie jest w stanie go zastąpić - mówił Wojciech Młynarski. W tych jego miniaturach PRL odbijał się wyraźniej niż w trzytomowej powieści - takich słów użył w filmie Janusz Głowacki, mówiąc o artyście. W dokumencie zobaczymy nieznane dotąd archiwalia, fotografie i teledyski.

Pokaz odbędzie się w środę, 14. marca, o godzinie 18:30, w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny.

Zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych" odbędzie się między 18 a 22. kwietnia w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group