Piątek, 26 czerwca

Pamiętali o rocznicy

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Pamiętamy–75. rocznica zakończenia II wojny światowej.

75 lat temu – 8.05.1945 r. – zakończyła się II wojna światowa w Europie. W tym dniu III Rzesza podpisała akt bezwarunkowej kapitulacji, a tysiące osadzonych w hitlerowskich obozach koncentracyjnych i kaźniach odzyskało wolność. Wyzwolenia doczekali również więźniowie z 35 nieewakuowanych filii KL Gross-Rosen. Rocznica zakończenia wojny to także czas pamięci o tych, którzy nigdy już nie powrócili do swoich domów .

Dzisiaj Świat zmaga się z innym śmiertelnym , niewidzialnym wrogiem, koronawirusem. Ale pamiętamy o tych sprzed 75 lat, którzy bronili swojej godności, wolności, swojej ojczyzny. Z powodu epidemii Muzeum jest zamknięte, ale na Pomniku zapłonął ZNICZ PAMIĘCI a delegacja pracowników złożyła kwiaty w hołdzie Ofiarom wojny i obozu koncentracyjnego Gross-Rosen.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka