Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1014
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Piaskarka z termosem

Wtorek, 19 października 2010, 14:56
Aktualizacja: 14:58
Autor: red.
powiat świdnicki: Piaskarka z termosem
Fot. SP w Świdnicy
Nowiutki samochód kupiony przez Służbę Drogową Powiatu Świdnickiego będzie wykorzystywany przede wszystkim podczas akcji „Zima”, ale nie tylko w okresie zimowym. – Także latem długo nie postoi w garażu – mówi Monika Żmijewska, rzecznik starostwa powiatowego w Świdnicy. – Piaskarka, oprócz pracy na oblodzonych i zaśnieżonych trasach, może bowiem działać jako termos do przewozu masy mineralno–asfaltowej przy remontach cząstkowych dróg.

To trzecie specjalistyczne auto, które wzmocniło bazę sprzętową SDPŚ w ostatnim czasie. - Jeszcze długo dużym problemem będą ubytki w nawierzchni, do naprawy których musimy rocznie przetransportować ok. 600 – 700 ton bitumu - mówi Roma Etel z zarządu powiatu. - Na wynajęcie specjalistycznego samochodu wyposażonego w sam tylko termos wydawaliśmy w ciągu roku ok. 150 tys. zł. Dzisiaj mamy już takie auto z termosem na własność, do tego wyposażone w dodatkowe sprzęty, które będą przez cały rok pracować na naszych drogach.

Samochód ciężarowy marki MAN TGM wraz osprzętem (termos/piaskarka i pług) dostarczyła firma Dobrowolski Sp. z o.o. ze Wschowy, która wygrała przetarg na to zadanie. Koszt zakupu sprzętu to kwota 438.956 zł., która pochodzi z budżetu powiatu. Termos zaraz po dostarczeniu do SDPŚ został wysłany do pracy na drogach. Przy jego pomocy zakończona zostanie tegoroczna akcja remontów cząstkowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group