Sobota, 27 czerwca

Po dożynkach w Boleścinie

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Za nami parafialne dożynki w Boleścinie. Tradycyjnie święto plonów rozpoczęła Msza św. odprawiona w intencji rolników w kościele filialnym pw. św. Józefa, podczas której pobłogosławione i poświęcone zostały: chleby, wieniec oraz kosze z darami.

- Dzięki rolnikom, dzięki ciężkiej pracy, którą wykonują, każdego dnia, mamy co jeść. Szanujmy ten piękny dar chleba, który rodzi ziemia – mówił w homilii ks. Józef Czekański, emerytowany proboszcz z Lubawki.

W tym roku gospodarzem dożynek parafialnych było sołectwo Boleścin, przy współpracy 4 sołectw tworzących parafię św. Anny, tj. Grodziszcza, Krzczonowa, Krzyżowej i Wieruszowa. Parafialne święto plonów będące w symboliczny sposób zwieńczeniem żniw odbyło się z udziałem zaproszonych gości, a wśród nich zastępcy wójta gminy Świdnica Bartłomieja Strózika, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Krzysztofa Jasa, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Doroty Waliszak i rzecznika prasowego Janusza Waligóry.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka