Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 847
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Częstochowa: Po szczęście na maturze do Częstochowy

Poniedziałek, 7 marca 2011, 8:38
Aktualizacja: 19:14
Autor: GrA
Świdnica/Częstochowa: Po szczęście na maturze do Częstochowy
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Po studniówkach przyszedł czas na rozpoczęcie przygotowań do matury. Tradycyjnie już o wsparcie podczas egzaminu dojrzałości świdniccy maturzyści będą prosić na Jasnej Górze.

Pielgrzymka na Jasną Górę do Częstochowy to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego maturzysty. W tym roku uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnajzlanych o wstawiennictwo na maturze będą prosić w piątek, 18 marca.

Do udziału w pielgrzymce w specjalnym liście zaprasza biskup diecezji świdnickiej ksiądz Ignacy Dec: Serdecznie zapraszam Was, drodzy tegoroczni Maturzyści, na VII już pielgrzymkę młodzieży maturalnej na Jasną Górę, która odbędzie się 18 marca. Pragniemy ją przeżywać jako dopełnienie Waszego przygotowania do tego ważnego życiowego egzaminu. W domu naszej wspólnej Matki i Królowej, u stóp Jej cudownego wizerunku będziemy się modlić w intencji tegorocznych maturzystów: przede wszystkim o pomyślny przebieg próby, jaka przed Wami stoi, a także o światło Ducha Świętego dla właściwego, tzn. zgodnego z wolą Bożą, wyboru dalszej drogi życiowej.

Pielgrzymkę rozpocznie uroczysta msza święta odprawiona przez świdnickiego biskupa. W programie maturzyści zwiedzą także Jasną Górę, wezmą udział w konferencji księdza Krzysztofa Iwaniszyna oraz dokonają aktu zawierzenia Matce Bożej Jasnogórskiej Królowej Polski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group