Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 590
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podpisy za obwodnicą do końca września

Wiadomości: Świdnica
Środa, 4 sierpnia 2010, 18:40
Aktualizacja: 18:42
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Miesiąc dłużej niż wcześniej informowaliśmy będzie trwała akcja Wspólnoty Samorządowej Ziemi Świdnickiej. Członkowie organizacji zbierają podpisy pod listami z apelem o przyspieszenie budowy południowej obwodnicy i małej obwodnicy Świdnicy.

Listy brzmią: „Wspólnota Samorządowa Ziemi Świdnickiej zwraca się z apelem do Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka o przyspieszenie budowy południowej obwodnicy miasta Świdnica oraz do Marszałka Województwa Dolnośląskiego Marka Łapińskiego o jak najszybsze wybudowanie zachodniej obwodnicy Świdnicy.

W związku z realizacją przez samorządy Powiatu Świdnickiego i samorząd Województwa Dolnośląskiego znaczącej dla regionu inwestycji budowy drogi powiatowej nr 3396D na odcinku pomiędzy drogą krajową nr 5 a drogą wojewódzką nr 382 i ul. Stęczyńskiego w Świdnicy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, której zakończenie datuje się na wrzesień 2011, przyspieszenie budowy obu obwodnic staje się kluczowe dla miasta i regionu. Realizacja tych trzech inwestycji - łącznika do A4 i obu obwodnic-pozwoli na całkowite i kompleksowe wyeliminowanie tranzytu przez centrum miasta kierując podróżujących poza jego granice i pozwalając na szybsze i bezpieczniejsze skomunikowanie z autostradą A 4 i resztą kraju.

Przedstawiciele Wspólnoty Samorządowej Ziemi Świdnickiej zbierają podpisy popierające jak najszybszą realizację obu inwestycji. Akcja jest prowadzona indywidualnie, ale też przed sklepem Intermarché przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 2 w piątki od godz. 17.00 do ok. 20.00 oraz w Rynku w każdą sobotę od godz. 10.00 do ok. 14.00.

- Przewidywany termin zakończenia akcji to 30 września – mówi koordynator akcji, Tadeusz Grabowski ze Wspólnoty Samorządowej Ziemi Świdnickiej.

Zdjęcia z sobotniej akcji w Rynku: tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 5-08-2010 15:38
ludzie!! opamietajcie sie! zadnej obowdnicy nie bedzie nic nie bedzie, a te podpisy to tylko propaganda przedwyborcza
~świdnicki 6-08-2010 16:36
plany realizacyjne i fundusze na ten cel już dawno zostały zaklepane. Realizacja budowy małej obwodnicy Świdnicy rusza jescze w tym roku. A INFORMACJA W TYTULE JEST TYPOWĄ DLA WSPÓLNOTY SAMORZĄDOWEJ AKCJĄ PROPAGANDOWĄ - TZW BICIE PIANY - GDY WSZYSTKOM JUŻ DAWNO ZOSTAŁO ZAŁATWIONE!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group