Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 553
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pogoda pozwala – trwa łatanie powiatowych dróg

Wiadomości: powiat świdnicki
Sobota, 15 stycznia 2011, 8:04
Aktualizacja: 8:10
Autor: red.
Fot. SP w Świdnicy
Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego twierdzi, że dzięki nowemu sprzętowi szybko się upora z załataniem ubytków na powiatowych szosach.

Doraźne remonty cząstkowe powiatowych tras rozpoczęły się w środę, 12 stycznia. Drogowcy wykorzystują do tego celu zakupiony w ubiegłym roku termos na samochodzie ciężarowym MAN. Kilka dni wcześniej sprzęt ten pracował podczas „akcji zima” jako pługopiaskarka. Teraz łata powiatowe szosy.

- Wystarczyło zdjąć pług, wyczyścić zbiornik z pozostałości mieszanki piasku z solą i urządzenie to diametralnie zmieniło swoją funkcję. Dzisiaj służy do transportu masy mineralno-asfaltowej na gorąco – mówi Marek Olesiński, dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.

Trwa naprawa jednej z najważniejszych dróg powiatowych prowadzących od Świdnicy do Żarowa i dalej do drogi krajowej nr 5. - Następne w kolejności remontowane będą odcinki Świdnica-Burkatów-Lubachów do granicy powiatu - mówi Sabina Cebula z zarządu powiatu. - Remonty będą prowadzone systematycznie do momentu, gdy prac nie przerwą zmieniające się warunki atmosferyczne.

- Dzięki możliwości wykorzystania własnego sprzętu SDPŚ generuje spore oszczędności - twierdzi Monika Żmijewska, rzeczniczka prasowa starostwa. - Jak zapewniają drogowcy, przy konieczności wynajmu termosu do transportu masy na gorąco, musieliby zapłacić firmie zewnętrznej około tysiąca złotych za dzień jego pracy. Zakup sprzętu był więc bardzo potrzebny. Oprócz oszczędności dzięki wielu funkcjom możemy z niego korzystać do różnych prac na drogach.

Zobacz też inne ważne tematy drogowe z ostatnich dni:
* Rewolucja w ruchu miejskim, ciężarówki nad Zalewem, piątek, 14 stycznia, godz. 7.10,
* Dziura przy dziurze, czyli slalomem po wojewódzkich szosach, czwartek, 13 stycznia, godz. 7.09,
* Zimowe łatanie zamkniętej Wałbrzyskiej, wtorek, 11 stycznia, godz. 19.30.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~xaafuun 15-01-2011 10:19
Ulice trzeba łatać teraz, ale na wakacjie trzeba dokonac ich REMONTU !!
~ 15-01-2011 10:45
a najlepsze rozwiązanie to kostka brukowa, Niemiec nie był taki głupi
~właśnie ja 15-01-2011 22:59
dziś w lasku strzegomskim straciłem dwie alufelgi z oponami, a obok mnie, na mych oczach, kolejnych dwóch kierowców, oni mieli więcej "szczęścia". gdyż "zaledwie" po jednej... to jest jakiś Mordor....
~Javier 17-01-2011 15:31
Jeśli chodzi o kostkę brukową (do autora 2 postu wyżej) niezbyt dobry pomysł gdyż zimą na kostce gorzej się jeździ :D chyba że chodziło ci o to by kierowcy jeździli wolniej gdy kosta jest oblodzona ;) Pozdrawiam
~Javier 17-01-2011 15:32
Jeśli chodzi o kostkę brukową (do autora 2 postu wyżej) niezbyt dobry pomysł gdyż zimą na kostce gorzej się jeździ :D chyba że chodziło ci o to by kierowcy jeździli wolniej gdy kosta jest oblodzona ;) Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group