Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Pogoda pozwala – trwa łatanie powiatowych dróg

Sobota, 15 stycznia 2011, 8:04
Aktualizacja: 8:10
Autor: red.
powiat świdnicki: Pogoda pozwala – trwa łatanie powiatowych dróg
Fot. SP w Świdnicy
Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego twierdzi, że dzięki nowemu sprzętowi szybko się upora z załataniem ubytków na powiatowych szosach.

Doraźne remonty cząstkowe powiatowych tras rozpoczęły się w środę, 12 stycznia. Drogowcy wykorzystują do tego celu zakupiony w ubiegłym roku termos na samochodzie ciężarowym MAN. Kilka dni wcześniej sprzęt ten pracował podczas „akcji zima” jako pługopiaskarka. Teraz łata powiatowe szosy.

- Wystarczyło zdjąć pług, wyczyścić zbiornik z pozostałości mieszanki piasku z solą i urządzenie to diametralnie zmieniło swoją funkcję. Dzisiaj służy do transportu masy mineralno-asfaltowej na gorąco – mówi Marek Olesiński, dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.

Trwa naprawa jednej z najważniejszych dróg powiatowych prowadzących od Świdnicy do Żarowa i dalej do drogi krajowej nr 5. - Następne w kolejności remontowane będą odcinki Świdnica-Burkatów-Lubachów do granicy powiatu - mówi Sabina Cebula z zarządu powiatu. - Remonty będą prowadzone systematycznie do momentu, gdy prac nie przerwą zmieniające się warunki atmosferyczne.

- Dzięki możliwości wykorzystania własnego sprzętu SDPŚ generuje spore oszczędności - twierdzi Monika Żmijewska, rzeczniczka prasowa starostwa. - Jak zapewniają drogowcy, przy konieczności wynajmu termosu do transportu masy na gorąco, musieliby zapłacić firmie zewnętrznej około tysiąca złotych za dzień jego pracy. Zakup sprzętu był więc bardzo potrzebny. Oprócz oszczędności dzięki wielu funkcjom możemy z niego korzystać do różnych prac na drogach.

Zobacz też inne ważne tematy drogowe z ostatnich dni:
* Rewolucja w ruchu miejskim, ciężarówki nad Zalewem, piątek, 14 stycznia, godz. 7.10,
* Dziura przy dziurze, czyli slalomem po wojewódzkich szosach, czwartek, 13 stycznia, godz. 7.09,
* Zimowe łatanie zamkniętej Wałbrzyskiej, wtorek, 11 stycznia, godz. 19.30.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group