Środa, 24 czerwca

Pokazy łyżwiarskie na Białym Orliku

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

26 lutego na sztucznym lodowisku Biały Orlik przy strzegomskim OSiR odbyły się pokazy jazdy figurowej na lodzie w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. W imprezie wzięło udział 16 zawodników – uczniów klas 5–8 i 3 gimnazjum.

Zawody pokazały ogromne postępy uzyskane przez młodzież podczas systematycznego korzystania z lodowiska w czasie lekcji wychowania fizycznego. W typowo wiosennych warunkach młodzi amatorzy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności tanecznych, poczucia rytmu i koordynacji ruchowej na lodzie. Zawodnicy prezentowali swoje zdolności w układach indywidualnych jak i wyścigach drużynowych. Były widowiskowe skoki, przysiady, wypady, „jaskółki” i piruety, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Do bardzo udanych należy zaliczyć również pokazy młodszych uczestników. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Zawody były podsumowaniem sezonu zimowego na Białym Orliku.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka