Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 587
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pomiary natężenia ruchu – pod lupą „łącznik do autostrady A4”

Wiadomości: powiat świdnicki
Czwartek, 8 listopada 2012, 16:36
Aktualizacja: 0:12
Autor: red.
Fot. archiwum
Na przełomie września i października na zlecenie Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego przeprowadzono badania natężenia ruchu. W dniach 25 i 27 września wykonane zostały pomiary ruchu na nowej i starej drodze powiatowej nr 3396 D.

Pomiary trwały przez 24 h na 9 wyznaczonych odcinkach (objęły całą nową drogę). - Wymóg zbadania natężenia ruchu na nowo wybudowanej drodze nakładała na nas Unia Europejska, która współfinansowała tę inwestycję – komentuje Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu. Wyniki pokazały duże natężenie ruchu, tzw. SDR (średniodobowe natężenie ruchu). Ruch o podobnym natężeniu występuje na mocno uczęszczanych drogach wojewódzkich. Potwierdza to zasadność wybudowania nowej drogi.

Także w październiku zakończony został pomiar ruchu drogowego na przejazdach kolejowych. Otrzymane wyniki posłużą PKP do ustalania kategorii bezpieczeństwa danego przejazdu. Kategoria przejazdu określa wymagania co do stosowanych urządzeń zabezpieczających i dozwolonej szybkości pociągu. PKP domaga się od zarządców dróg pomiarów ruchu także z nieczynnych przejazdów, na których już od dawna nikt nie widział żadnych pociągów.

Pomiar na drodze 3396 D wykonała firma SC Waldemar Przybyt Mirosław Piechota z siedzibą w m. Gorzeszów (Gmina Krzeszów), która posiada już doświadczenie w tych kwestiach, gdyż wcześniej przeprowadzała podobne badania dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Natomiast na przejazdach kolejowych pomiar wykonywany był przez trzy osoby, zatrudnione przez SDPŚ na umowę-zlecenie.

- Wymogiem przy badaniach na przejazdach kolejowych jest, żeby pomiar był wykonany tylko w miesiącach wrzesień i październik, w ciągu dwóch dni - wtorek i środa, w godzinach od 6:00 do 18:00 – podsumowuje badania Marek Olesiński Dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 8-11-2012 17:20
A ja co jadę to droga pusta. Dobrze to pomierzono, czy pomierzono tak, by UE pieniędzy nie zabrała?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group