Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Posprzątali po wyborach?

Środa, 4 sierpnia 2010, 5:41
Aktualizacja: 18:31
Autor: KO
powiat świdnicki: Posprzątali po wyborach?
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Ustawa o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej mówi: „plakaty, hasła wyborcze oraz urządzenia ogłoszeniowe ustawione dla celów prowadzenia kampanii wyborczej właściwe komitety obowiązane są usunąć w terminie 30 dni po dniu wyborów”. Druga tura wyborów prezydenckich została przeprowadzona w niedzielę, 4 lipca. Trzydzieści dni właśnie więc minęło. Czy plakaty zniknęły? Gdzie jeszcze wiszą? Czekamy na Państwa informacje.

W ustawie zapisane jest też, że: „na ścianach budynków, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych można umieszczać plakaty i hasła wyborcze wyłącznie po uzyskaniu zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości”. Tymczasem plakaty pojawiały się np. na wiatach przystankowych, bez zgody właściciela. O tym mówił na lipcowej sesji Rady Gminy Świdnica radny Zbigniew Kondziarz. Najbardziej radnego zdenerwowało, że jeden z komitetów zakleił nowe przystanki w Mokrzeszowie. Chodziło o komitet Jarosława Kaczyńskiego. W rozmowie z nami Wojciech Kielka, szef komitetu, zobowiązał się, że przystanki zostaną oczyszczone.

Ustawa o wyborze głowy państwa mówi również, że: „plakaty należy umieszczać w taki sposób, aby można je było następnie usunąć bez powodowania szkód”. Po ogłoszeniach wyborczych nie powinny więc pozostać żadne ślady i zniszczenia.

Czy tak jest? Prosimy Państwa o informacje, jeśli gdzieś jeszcze plakaty wiszą. Piszcie na redakcja@swidniczka.com i dzwońcie na 512 017 164.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group