Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 905
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Pozimowe majowe porządki

Czwartek, 5 maja 2011, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: KO
powiat świdnicki: Pozimowe majowe porządki
Fot. KO
W wolny dzień – 3 maja – pełne ręce roboty mieli pracownicy Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego, którzy pełnili dyżur i pracowali przy udrażnianiu powiatowych tras. Na innych drogach też wcale nie było lepiej.

W powiecie we wtorek nieprzejezdnych było kilkanaście dróg. Całkowicie nieprzejezdne były trzy powiatowe trasy: Pogorzała – w kierunku powiatu wałbrzyskiego (z powodu blokady, która wystąpiła już na terenie sąsiedniego powiatu), Bystrzyca Górna – Bojanice (z powodu zbyt nisko wiszących przewodów elektrycznych) oraz trasa Złoty Las – Dziećmorowice (połamane gałęzie drzew).

- Tak duża ilość połamanych gałęzi drzew zalega przy naszych trasach oraz na polach, że ich usuwanie, za które jesteśmy odpowiedzialni, potrwa ponad dwa tygodnie – informuje Bolesław Olejarczyk, kierownik służby liniowej SDPŚ. - Najwięcej szkód zrobiły rosnące przy drogach topole, których gałęzie nie wytrzymywały pod naporem śniegu. Jeśli nie będzie zgody na wycinkę tych najstarszych drzew, które powinny być usunięte, będziemy tracić pieniądze i walczyć z tym problemem od wichury do wichury.

Trwają też pozimowe porządki na drodze krajowej nr 35. Na trasie na Wrocław drogowcy łatają dziury po tej prawdziwej zimie, a także sprzątają połamane gałęzie – po zimie majowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group