Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 994
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Przebudowa dróg w Strzegomiu z problemami

Wtorek, 25 listopada 2014, 10:40
Aktualizacja: 14:12
Autor: red.
Strzegom: Przebudowa dróg w Strzegomiu z problemami
Fot. UM Strzegom
Już wiadomo, że nie uda się zakończyć w terminie – do 17 listopada br. – wszystkich robót związanych z przebudową dwóch strzegomskich ulic – Armii Krajowej i Wesołej. Wszystko przez wystąpienie kolizji z siecią gazową niskiego i średniego ciśnienia gazu.

Przypomnijmy, że realizacja przebudowy w/w ulic jest dwuetapowa. Zakończono już realizację I etapu, który polegał na przebudowie fragmentu ul. Armii Krajowej - od wiaduktu na skrzyżowaniu z ul. Koszarową do drogi krajowej nr 5. W ramach tego etapu wykonano również niezwykle ważną dla mieszkańców kanalizację deszczową w ul. Armii Krajowej wraz z przepompownią wód deszczowych. Wykonawcą tych robót była firma Skanska S. A. z Warszawy.

W ramach II etapu realizowana jest dalsza przebudowa ul. Armii Krajowej (do wiaduktu) i ul. Wesołej. Wybudowano już rondo na ul. Wesołej, trwa w dalszym ciągu brukowanie chodników, nałożono ponadto dwie warstwy asfaltu do skrzyżowania z ul. Św. Jadwigi. Na ukończeniu jest budowa kanalizacji deszczowej w ul. Wesołej, posadowiono także nowe słupy oświetleniowe. - Niestety podczas przebudowy ulic wystąpiły kolizje z siecią gazową niskiego i średniego ciśnienia gazu z niweletą budowanej drogi. Przez te utrudnienia w chwili obecnej nie możemy zakończyć realizacji zadania. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego uznał te problemy za poważne i przedłużył termin przebudowy ulic do kwietnia przyszłego roku - wyjaśnia Ewelina Kowalska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Ochrony Środowiska i Wsi w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu. Wykonawcą II etapu jest konsorcjum firm: lider - Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe "DROG-ZIEM" Zbigniew Wysoczański z siedzibą w Stanowicach i partner - Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Spółką z o.o. z siedzibą w Świdnicy.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group