Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 954
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Modlęcin: Przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Modlęcin

Czwartek, 28 listopada 2013, 7:15
Autor: red.
Modlęcin: Przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Modlęcin
Fot. użyczone
25 listopada oddano do użytku kolejny odcinek dróg powiatowych wyremontowanych w ramach ministerialnego programu napraw dróg zniszczonych przez powodzie i podtopienia. Tym razem remontu doczekał się półkilometrowy odcinek drogi powiatowej nr 2919 D w miejscowości Modlęcin w gminie Strzegom.

Wartość całego zadania wyniosła 240 tysięcy, z czego 192 tysiące to środki z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji a 48 tysięcy to wkład własny Gminy Strzegom. Zakres przeprowadzonych prac obejmował: frezowanie nawierzchni, wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno-asfaltowej grubości 4 cm, wykonanie warstwy wiążącej z mieszanki mineralno-asfaltowej grubości 5 cm, wykonanie zjazdów bitumicznych na posesje oraz ścięcie i uzupełnienie poboczy.

- Odcinek, chodź nieduży, ułatwi życie kierowcom, gdyż podtopiony i zniszczony fragment drogi nastręczał sporych trudności w poruszaniu się pojazdów po szosie – podsumowuje inwestycję burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

- W tym roku wyjątkowo dużo dróg powiatowych udało się wyremontować we wsi Modlęcin. Nie tak dawno, bo w październiku, oddaliśmy 1,5 kilometrowy odcinek drogi, tzw. Modlęcina Małego, o wartości 298 700 zł. brutto sfinansowanego ze środków własnych powiatu. Obecnie oddane 0.5 km drogi 2919 D to kontynuacja wyremontowanego, również 0,5 km odcinka, w ubiegłym roku. Podsumowując, w Modlęcinie wykonano w 2012 i 2013 r. 2,5 km dróg powiatowych wraz z oczyszczeniem poboczy i wykonaniem wjazdów na posesje. Cieszy nas niezmiernie, że na realizację tego zadania pozyskaliśmy 80% środków z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji – mówi Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu Powiatu.

Wykonawcą prac była firma Bisek – asfalt z Kostomłotów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group