Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Przystąpili do programu

Poniedziałek, 14 czerwca 2021, 11:41
Autor: red
Świebodzice: Przystąpili do programu
Fot. UM Świebodzice
Świebodzice w Dolnośląskim Programie Profilaktyki Raka Jelita Grubego.

Program finansowany jest przez samorząd województwa dolnośląskiego. Inicjatorem programu jest wicemarszałek Marcin Krzyżanowski. Program realizowany jest we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu.

Program profilaktyki raka jelita grubego oparty jest na szybkich testach, dzięki którym możliwe jest oznaczenie krwi utajonej w kale, niewidocznej gołym okiem. Testy są pierwszym etapem w diagnostyce raka jelita grubego i uzupełniają w tym zakresie badania przesiewowe -kolonoskopię. Pacjent wraz z pozytywnym wynikiem testu otrzymuje informacje, gdzie może wykonać badanie kolonoskopowe, ze szczególnym uwzględnieniem ośrodków najbliższych miejscu jego zamieszkania. W ten sposób, jeśli wykryte zostaną zmiany nowotworowe, pacjent trafia na ścieżkę kompleksowej opieki onkologicznej.

Program skierowany jest do następujących grup wiekowych:

osoby w wieku 50-65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego;
osoby w wieku 40-49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego;
osoby w wieku 25-49 lat, ze stwierdzoną mutacja genetyczną.

Osoby zainteresowane udziałem w programie mogą zgłaszać się do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Miejski Ośrodek Zdrowia w Świebodzicach ul. Aleje Lipowe 15 w każdy poniedziałek, środę i piątek począwszy od dnia 16 czerwca 2021 r.

Szczegółowe informacje dotyczące wykonania testu można uzyskać pod numerem telefonu 699 712 639.

Po wypełnieniu ankiety uczestnictwa zostanie Państwu wydany bezpłatny zestaw testowy do samodzielnego wykonania w domu. Test należy złożyć w ośrodku, z którego został pobrany. Wyniki będą do odbioru w placówce po 14 dniach. Możliwe jest wydanie wyniku osobie upoważnionej przez uczestnika (upoważnienie pisemne).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group