Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Radni piszą w sprawie obwodnicy, której ministerstwo nie przewidziało

Środa, 29 grudnia 2010, 8:19
Aktualizacja: 18:02
Autor: KO
Świdnica: Radni piszą w sprawie obwodnicy, której ministerstwo nie przewidziało
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W projekcie projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011–2015 nie ma południowej obwodnicy Świdnicy, która rozładowałaby ruch tranzytowy przez miasto. Radni postanowili napisać do ministra w tej sprawie.

Chodzi o obwodnicę, która prowadziłaby południowymi rogatkami miasta i z obu stron Świdnicy wpinała się w trasę Wałbrzych-Wrocław.

Oto pismo radnych:

Sz. Pan Cezary Grabarczyk
Minister Infrastruktury

Szanowny Panie Ministrze!
W związku ze skierowaniem do konsultacji społecznych opracowanego przez Ministerstwo Infrastruktury projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015, w imieniu własnym, jak i mieszkańców miasta i powiatu świdnickiego, My - Radni Rady Miejskiej w Świdnicy, zwracamy się z apelem o uzupełnienie listy zadań, których realizacja przewidywana jest po roku 2012 (załącznik nr 2 do Programu) o obwodnicę Świdnicy w ciągu drogi krajowej nr 35.

Obejście Świdnicy, mimo 10-letnich starań władz samorządowych i znacznego zaawansowania prac projektowych, nie znalazło się na wymienionej liście. Dlatego, uznaliśmy za swój obowiązek zwrócenie się do Pana Ministra o ujęcie naszej obwodnicy w stosownym wykazie.

Ponieważ przedmiotowa inwestycja ma zasadnicze znaczenie dla układu komunikacyjnego oraz rozwoju gospodarczego regionu i jest przedmiotem naszej szczególnej troski, zwracamy się do Pana o poparcie naszego postulatu o wyasygnowanie środków na sfinansowanie dokumentacji technicznej, a w konsekwencji budowy obwodnicy południowej Świdnicy w ciągu drogi krajowej nr 35.

Z poważaniem,
Joanna Gadzińska

Wczoraj po sesji część rajców podpisała się pod pismem, niektórzy obiecali zrobić to w najbliższych dniach.

Listy poparcia za obwodnicami zbierała latem Wspólnota Samorządowa. Uzbierał się cały segregator - list poparcia dla przyspieszenia budowy dwóch łączących się ze sobą obwodnic: zachodniej (tzw. małej) i południowej. Za tą drugą, która miałaby być inwestycją krajową, podpisy złożyło 3798 osób (czytaj: tutaj).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group