Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gniewków: Remont drogi w Gniewkowie

Sobota, 31 maja 2014, 11:21
Autor: red.
Gniewków: Remont drogi w Gniewkowie
Fot. UG Dobromierz
W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace remontowe na drodze w miejscowości Gniewków – działka nr 163/3. Jest to odcinek od drogi powiatowej do rozjazdu przy rzece Nysa Szalona. Wykonawcą wyłonionym w trybie przetargu nieograniczonego zostało Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów.

Prace remontowe polegać będą na odtworzeniu zniszczonej nawierzchni na całym odcinku drogi wraz z wykonaniem podbudowy oraz odwodnieniem za pomocą korytka ściekowego. Średnia szerokości jezdni asfaltowej wyniesie około 3,5 metra, dodatkowo po przeciwległej stronie do korytka powstanie pobocze z kruszywa łamanego. W pobliżu rozjazdu przy rzece, w kierunku ogrodzenia terenu plebanii zostanie poszerzony fragment jezdni, który będzie wykonany z kostki granitowej, a także przełożony zostanie fragment kostki prowadzący bezpośrednio do rzeki. Zgodnie z podpisaną umową wykonawca zobowiązał się do wykonania całości inwestycji w terminie do 30 czerwca br. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie blisko 90 000 zł, z czego część tej kwoty pokryje dotacja z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Jest to kolejne przedsięwzięcie mające na celu poprawę warunków życia mieszkańców gminy Dobromierz. Remontowana droga stanowi bowiem ważny ciąg komunikacyjny, zarówno dla komunikacji pieszej, jak i ruchu pojazdów mechanicznych.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group