Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat Świdnicki: Remont drogi z dofinansowaniem?

Środa, 28 września 2011, 7:54
Aktualizacja: 7:58
Autor: Starostwo Powiatowe
Powiat Świdnicki: Remont drogi z dofinansowaniem?
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Rada Powiatu wyraziła zgodę na sfinansowanie modernizacji kolejnej drogi znajdującej się w zasobach powiatowych. Remont realizowany byłby wspólnie z Powiatem Jaworskim i kopalnią kruszyw. Oba samorządy wspólnie z kopalnią będą starały się o uzyskanie dofinansowania na remont ze środków MSWiA lub Ministerstwa Infrastruktury.

Remont obejmowałby modernizację drogi na odcinku od granicy powiatu świdnickiego z jaworskim do zjazdu do Kopalni w Gniewkowie o długości 3,620 km. Powiat jaworski planuje z kolei realizację dalszej części odcinka tej drogi, który przebiega po jego stronie. Koszt całości zadania to kwota ok. 7 mln zł, w tym koszt remontu drogi biegnącej na terenie naszego powiatu to kwota 4,3 mln zł.

- Zgoda Rady Powiatu była konieczna, aby Zarząd mógł ubiegać się o środki na przebudowę drogi ze źródeł zewnętrznych. To zadanie chcemy wpisać do przyszłorocznego budżetu. Nie jest to równoznaczne z zaciągnięciem kredytu. Zadanie ma się znaleźć w budżecie przyszłego roku, abyśmy mogli wspólnie z kopalnią i samorządem jaworskim ubiegać się o dofinansowanie remontu w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych lub dotacji Ministerstwa Infrastruktury. – wyjaśnia Sabina Cebula z Zarządu Powiatu.

A nie jest to mała kwota. Ze źródeł ministerialnych planuje się pokryć połowę kosztów inwestycji. Dodatkowo po długich rozmowach, udało się włączyć w remont drogi Zakład Przemysłu Wapienniczego Trzuskawica S.A. w Sitkówce, który jest właścicielem Kopalni Kruszyw w Gniewkowie, do której droga prowadzi. Kopalnia zadeklarowała, że dofinansuje modernizację tego odcinka w 35 %. Po stronie powiatu pozostaje więc zabezpieczenie w budżecie dokładnie 647.468,25 zł.
Jeśli udałoby się uzyskać dofinansowanie na realizację tej inwestycji, remont drogi ruszyłby w przyszłym roku.

Monika Żmijewska

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group