Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Remont kolejnej drogi wojewódzkiej

Środa, 18 września 2013, 11:52
Aktualizacja: 11:53
Autor: red.
Region: Remont kolejnej drogi wojewódzkiej
Fot. UM Strzegom
Rozpoczął się remont drogi wojewódzkiej nr 374 o długości 3,4 km, na odcinku od skrzyżowania z drogą 382 (w pobliżu Stanowic), w stronę Świebodzic.

Część tej drogi znajduje się na terenie gminy Strzegom. Roboty drogowe wykonuje "Bisek- Asfalt" Michał Bisek z Kostomłotów. Firmę wyłoniono w wyniku przetargu nieograniczonego ogłoszonego przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei we Wrocławiu. Koszt przedsięwzięcia wynosi ponad 3,6 mln zł. Termin realizacji zadania został wyznaczony na 15.10.2013 r.

Na odcinku pozamiejskim zaprojektowano wzmocnienie krawędzi jezdni podbudową asfaltową oraz ułożenie trzech warstw asfaltowych o łącznej grubości 18 cm. Pobocza jezdni zostaną wyrównane i wzmocnione frezowiną asfaltową.

Celem zwiększenia nośności drogi zostanie wymieniona jej konstrukcja, obejmująca między innymi: wykonanie podbudowy z kruszyw kamiennych o frakcji przewidzianej w projekcie budowlanym, stabilizację cementową oraz położenie trzech warstw asfaltowych o łącznej grubości 21 cm.

Przewidziano także remont chodnika biegnącego wzdłuż wsi, który zostanie wykonany z kostki betonowej. Nastąpi także wymiana studzienek betonowych i regulacja urządzeń infrastruktury technicznej nie związanej z potrzebami zarządzania drogami.

Z wykonywanych prac cieszą się mieszkańcy Grochotowa. - Nowa nawierzchnia drogi i chodnik są bardzo potrzebne na wsi. Stary chodnik był bardzo zniszczony. Połamane płyty i uskoki stwarzały zagrożenie. Cieszy nas nowy chodnik, bo przy takim natężeniu ruchu jakie jest trudno się poruszać, a przejście wózkiem spacerowym, czy przejazd rowerem graniczy z cudem. Po remoncie drogi poprawi się bezpieczeństwo pieszych, a poza tym wioska będzie bardzo ładnie wyglądać. Wieś jest rozwojowa, pięknieje i ma coraz więcej mieszkańców. Serdecznie dziękuję pracownikom Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu za dotychczasową współpracę z sołectwem Grochotów i podjętą inwestycję - komentuje Renata Podkówka, sołtys Grochotowa.

Nowy asfalt, wzmocnienie poboczy, wycinka krzaków, wymiana przepustów, odmulenie dna rowów i wreszcie długo oczekiwany chodnik w Grochotowie zmieni wizerunek kolejnej drogi wojewódzkiej w gminie Strzegom.

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group