Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 624
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Remont placu św. Małgorzaty – z końcem sierpnia rusza ostatni etap

Piątek, 20 sierpnia 2010, 12:37
Aktualizacja: 12:39
Autor: KO
Świdnica: Remont placu św. Małgorzaty – z końcem sierpnia rusza ostatni etap
Fot. UM Świdnica
Kierowcy znów muszą się przygotować na zmiany – w poniedziałek, 30 sierpnia rozpocznie się piąty, ostatni etap przebudowy pl. św. Małgorzaty. Z ruchu wyłączona zostanie jego centralna część.

Tym razem przebudowany zostanie środek placu – nowe skrzyżowania, zatoki, sygnalizacja świetlna, tereny zielone. Wcześniej wymienione zostaną podziemne instalacje. W nocy z niedzieli, 29 sierpnia, na poniedziałek, 30 sierpnia, wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu w tym rejonie.

Zmiany będą poważne - wszystkie ulice wokół centrum placu staną się jednokierunkowe, a kierowcy poruszać się będą dookoła placu św. Małgorzaty, a co za tym idzie: na czterech skrzyżowaniach prowadzących do placu kierowcy będą musieli się podporządkować i ustąpić pierwszeństwa pojazdom na placu. Za to dla ułatwienia wjazdu długich pojazdów w obszar placu, odcinek ulicy 1 Maja (od ul. Bohaterów Getta do pl. Św. Małgorzaty) również będzie jednokierunkowy. Jezdnia na pierzei północnej placu (pl. św. Małgorzaty numery 1-3 oraz 5-8) będzie przeznaczona na przystanki autobusów, dlatego na zewnętrznej części tych odcinków nie będzie możliwe zatrzymywanie się innych pojazdów. Przy tym miejsca postoju taksówek pozostają bez zmian.

Będą też zmiany dla pasażerów w związku z przeniesieniem przystanków autobusowych:
• przystanek linii nr 2, 6, 8, 15, 16, 18 i 50 jadących w kierunku ul. Waleriana Łukasińskiego zostanie przeniesiony na odcinek jezdni pomiędzy ulicami: Księżnej Agnieszki i Łukasińskiego,
• przystanki dla linii nr 2, 6, 8, 15, 16, 18 i 52 oraz linii nr 4, 10, 12, 41, 43 i 60 jadących w kierunku ul. Muzealnej przeniesione zostaną na odcinek jezdni pomiędzy ulicami: Waleriana Łukasińskiego i Jagiellońską,
• przystanek „dla wysiadających” dla linii nr 4, 12, 41, 43 i 60 zlokalizowany zostanie na odcinku jezdni pomiędzy ulicą Księżnej Agnieszki i drogą dojazdową do garaży.

Zakończenie prac zaplanowano na czerwiec 2011 r. Przebudowę placu św. Małgorzaty realizuje konsorcjum firm, któremu przewodniczy Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Całkowity koszt przebudowy to 9,5 mln zł. 4,1 mln zł wyłożą władze województwa dolnośląskiego w ramach unijnego wsparcia, pozostałą kwotę – ponad 5,4 mln zł – władze Świdnicy z budżetu miasta.

Więcej na temat świdnickich inwestycji w naszym Temacie Tygodnia: Miasto się zmienia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group