Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 600
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niegoszów-Panków: Remont trasy Niegoszów – Panków współfinansowało MSWiA

Środa, 3 listopada 2010, 7:03
Aktualizacja: 7:04
Autor: KO
Niegoszów-Panków: Remont trasy Niegoszów – Panków współfinansowało MSWiA
Fot. SP w Świdnicy
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji z programu tzw. „schetynówek” dołożyło się do remontu kilometra drogi pomiędzy Niegoszowem a Pankowem.

Odnowienie dokładnie 1,080 km szosy kosztowało 700.526,44 zł. Z ministerstwa przyszło 350.263,22 zł, resztę dołożył powiat. - Zakres remontu drogi obejmował czyszczenie i skropienie warstw konstrukcyjnych nawierzchni, zabezpieczenie nawierzchni geosiatką, wyrównanie istniejącej nawierzchni betonem asfaltowym, wykonanie warstwy wiążącej oraz wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego grubości pięciu centymetrów – wyjaśnia Marek Olesiński, dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.

Wykonano również odwodnienie, ścinkę i uzupełnienie poboczy materiałem kamiennym oraz odmulenie rowów, a także nawierzchnię na zjazdach z drogi oraz przepusty pod zjazdami. Remont wykonało Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów.

Dwa lata temu odebrano nową drogę w Pszennie, w zeszłym roku zmodernizowano inny odcinek tej drogi w Wilkowie, którego długość wyniosła 1,5 km, a w tym roku dalsze 1,4 km na trasie od końca Wilkowa do Niegoszowa i teraz dodatkowy kilometr na odcinku od Niegoszowa do Pankowa.

- Odebrany ostatnio odcinek, który wyremontowaliśmy ze środków programu tzw. „schetynówek” udało się zmodernizować dzięki oszczędnościom z poprzedniego przetargu na remont odcinka na trasie od końca Wilkowa do Niegoszowa – mówi Roman Etel z zarządu powiatu. - Złożyliśmy wniosek do wojewody o zgodę na przedłużenie robót na tej trasie z powodu oszczędności poprzetargowych. Zgodę otrzymaliśmy i stąd cała trasa ma nową nawierzchnię.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group