Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 608
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Śląska z chodnikami – na kolejne wakacje

Niedziela, 17 października 2010, 20:51
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 października 2010, 16:54
Autor: Ula
Świdnica: Śląska z chodnikami – na kolejne wakacje
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów zajmie się wykonaniem robót budowlanych w ramach przebudowy ul. Śląskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Pionierów do mostu na potoku Witoszówka. Ma na to czas do połowy sierpnia 2011 r.

Inwestycja ma objąć przebudowę odcinka ulicy Śląskiej wraz z przebudową istniejącej infrastruktury miejskiej oraz budowę kanalizacji deszczowej. Wykonawca ma wybudować kanalizację deszczową w ulicy, wpusty uliczne z osadnikami oraz dwa wloty kanalizacji do potoku Witoszówka. Ma też przebudować oświetlenie uliczne oraz sieć średniego i niskiego napięcia. Po przebudowie jezdnia ma mieć szerokość 7 m. A istniejące skrzyżowanie z ul. Pionierów - typu małe rondo – ma stać się skrzyżowaniem typu rondo średnie.

Dla mieszkańców najważniejsze chyba będzie to, że zostaną wybudowane po obu stronach drogi chodniki. Powstanie też ścieżka rowerowa. Plany są takie, aby przebudowana ul. Śląska wraz z przebudowanym skrzyżowaniem ul. Wałbrzyskiej z Drogą Polną oraz przebudowanym wiaduktem kolejowym w ul. Sprzymierzeńców stanowiła skrót komunikacyjny z wylotówek na Wałbrzych i na Dzierżoniów z ominięciem centrum Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group