Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 585
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Śląska zamknięta na pół roku – decydująca faza remontu rusza w czwartek

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 6 lutego 2011, 0:49
Aktualizacja: Niedziela, 6 lutego 2011, 10:27
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Przebudowa ul. Śląskiej trwa od jesieni, w najbliższym tygodniu prace wchodzą w decydującą fazę. Jak zapowiadaliśmy – spory fragment drogi zostanie zamknięty dla ruchu, mniej więcej do połowy sierpnia.

Nawet mróz i śnieg nie przeszkadzały drogowcom realizującym przebudowę ul. Śląskiej (zobacz: Śnieg sypie, a drogowcy pracują - tekst z wtorku, 7 grudnia 2010 r.).

– Po zakończeniu prac związanych z budową kolektora deszczowego i innych instalacji podziemnych prace przyspieszają – mówi Maciej Gleba, dyrektor departamentu komunikacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy. – W czwartek, 10 lutego rozpoczną się prace drogowe, których zakończenie planowane jest na sierpień. W ramach robót jezdnia zostanie poszerzona do siedmiu metrów. Będą chodniki i ścieżka dla rowerzystów. Ponadto do czterdziestu metrów powiększone zostanie rondo przy skrzyżowaniu ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej z ulicą Śląską. Planowana jest również przebudowa mostu na potoku Witoszówka, ale to zależy od decyzji o dofinansowaniu tego zadania w ramach programu popularnych „schetynówek”. Gdy dojdzie to dodatkowe zadanie, to termin zakończenia prac zostanie wydłużony

Skąd pomysł na tak dużą inwestycję? O tych planach już informowaliśmy - chodzi tu o prawdziwą rewolucję (zobacz tekst: Rewolucja w ruchu miejskim, ciężarówki nad Zalewem z piątku, 14 stycznia): ruch tranzytowy, który teraz odbywa się ulicą Wałbrzyską i przez starówkę, skierowany zostanie Polną Drogą, pod nowym wysokim wiaduktem na ul. Pionierów i na szeroką i bezpieczną ul. Śląską, a dalej w stronę Dzierżoniowa.

Od czwartku, 10 lutego, wyłączony z ruchu zostanie fragment ul. Śląskiej (odcinek za skrzyżowaniem z ul. Bokserską, do ronda z ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej).

Zmiany w ruchu:
* od ul. Westerplatte objazd poprowadzony będzie ulicami: Westerplatte, Bystrzycka, Kraszowicka, Przyjaźni, Słowiańska, Wałbrzyska, Pionierów Ziemi Świdnickiej lub ulicami: Westerplatte, pl. Wolności, al. Niepodległości, Sprzymierzeńców,
* od strony ul. Pionierów objazd poprowadzony zostanie ul. Sprzymierzeńców, al. Niepodległości, pl. Wolności, Westerplatte.

– Ruch lokalny może odbywać się bez utrudnień na fragmencie ul. Śląskiej na odcinku wzdłuż obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji – mówi Stefan Augustyn, rzecznik prasowy magistratu. – Na ulicy Śląskiej funkcjonować będą odcinki drogi bez przejazdu.

– Podczas prac zapewniony zostanie możliwie bliski dojazd do funkcjonujących zakładów produkcyjnych i domów mieszkalnych – zapewnia Jarosław Markowski, kierownik referatu dróg w UM. – W miarę postępu prac zamknięty odcinek będzie przesuwany. Jako ostatni etap robót drogowych planowane jest wyłączenie z ruchu ronda u zbiegu ulic Pionierów i Śląskiej. Za utrudnienia przepraszamy

Inwestycja: „Przebudowy ul. Śląskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Pionierów do mostu na potoku Witoszówka, wraz z przebudową mostu w ciągu ul. Śląskiej w Świdnicy” będzie kosztować, prawie 6,2 mln zł, z czego 3 mln zł miasto chce pozyskać ze środków zewnętrznych (jest na liście rezerwowej). – Gdyby projekt nie zyskał dodatkowego wsparcia to rezygnując z przebudowy mostu na potoku Witoszówka inwestycja nie przekroczy 5 mln zł – mówi Stefan Augustyn.

Inne ważne wiadomości drogowe z ostatnich dni:
* Wałbrzyska będzie zamknięta do 20 maja, sobota, 5 lutego, godz. 17.11,
* Uszkodzona rogatka na Komunardówsobota, 5 lutego, godz. 12.41.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 6-02-2011 11:54
Nawet mróz i śnieg nie przeszkadzały drogowcom realizującym przebudowę ul. Śląskiej --------a na placy malgorzaty tak nie mozna ??
~ 6-02-2011 12:12
współczuje mieszkańcom ulicy śląskiej
~o|o~ 9-02-2011 21:16
Kompletne wariactwo. Wiekszosc ciezarowek z Dzierzoniowa jezdzi na Walbrzych ul. Towarowa do 35-tki i dalej przez Osiedle Mlodych. Puszczanie ciezarowek kolo parku, lodowiska, basenu, skate parku i zalewu to kompletny idiotyzm. Pelno tam dzieciakow i tylko czekac na wypadek. Do tego wyadawanie pieniedzy podatnikow na przebudowe wiaduktu na Polnej Drodze to zwykle marnotrawstwo. Nie lepiej poczekac na poludniowa obwodnice a te pieniadze spozytkowac na zrobienie porzadnej czteropasmowki do A4? Czy ktos tam mysli w ogole w tych urzedach? Ktoredy te ciezarowki pojada na ten Walbrzych z Polnej Drogi? Przez Modliszow? Witoszow? Tymi kretymi, waskimi drozkami? No paranoja jakas.
~w2w 5-12-2011 2:31
Mamy grudzień i prawie rok droga jest w remoncie!Żeby Śląska stała się częścia "obwodnicy" trzeba poszerzyć wiadukt,wyremontować Mleczną drogę,zbudować rondo na Wałbrzyskiej,wyremontować i poszerzyć drogę w Witoszowie D. do skętu na Komorów(gdzie tez powinno powstać rondo).Wreszcie postawić rondo na skrzyżowaniu dróg Komorów -Witoszów D. oraz Świdnica- Świebodzice.Wtedy naród (zwłaszcza mieszkający na Śląskiej i Mlecznej Drodze i w Witoszowie D. podziękuje Murdzkowi i Jego świcie za "mądrze wydane pieniądze.Na razie "droga do Wrocławia"jak Murdzek nazywa łączni w strnę A 4 jsest znacznie mniej uczęszczana od starej drogi na Wrocław(głupi kierowcy robią Murdzkowi na złość)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group