Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 660
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską–Rydel

Środa, 21 marca 2018, 11:24
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 marca 2018, 13:04
Autor: red
Żarów: Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską–Rydel
Fot. organizatorzy
Burmistrz Leszek Michalak oraz Biblioteka Publiczna w Żarowie zapraszają mieszkańców na spotkanie z Anną Czerwińską–Rydel, autorką książek dla dzieci i młodzieży.

Najbardziej znane to "Listy w butelce", "W poszukiwaniu światła", "Moja prawa ważna sprawa", "Tajemnica Matyldy", "Ciepło-zimno", "Po drugiej stronie okna".

Anna Czerwińska-Rydel to autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY. Pomysłodawczyni i twórczyni serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich postaciach. Autorka Gdańskiej Trylogii dla dzieci (trzy opowieści biograficzne o slynnach gdańszczanach), Gdańskiej Trylogii 2 (trzy opowieści biograficzne o wybitnych gdańszczankach) oraz Gdańskiej Trylogii 3 (trzy opowieści biograficzne o wielkich gdańskich artystach). Na podstawie jej książki Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita powstał spektakl dla dzieci w reżyserii Michała Derlatki, którego premiera odbyła się w 2013 roku w Teatrze Miniatura.

Spotkanie zaplanowane zostało w najbliższy czwartek, 22 marca o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Gminnego Centrum Kultury i Sportu, przy ul. Piastowskiej 10A w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group